2012 SODES PROGRAMI HAKKINDA KAMU KURUMLARINA KONFERANS VERİLDİ

2012 SODES PROGRAMI HAKKINDA KAMU KURUMLARINA KONFERANS VERİLDİ

Beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanması amacıyla T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından uygulanan Sosyal Destek Programı (SODES) GAP ve DAP illerinde 2012 yılı uygulamaları için proje tekliflerini kabul etmeye başladı.

Proje kabullerine başlanan program çerçevesinde ilçemizden de başarılı ve uygulanabilir projelerin hazırlanabilmesi amacıyla İlçe Proje Koordinasyon Birimi tarafından İlçe Yazı İşleri Müdür Fahrettin Taymur, İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Kemal Yılmaz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Gülseven, Okul Müdürleri, Diğer Kamu kurumlarının Yöneticileri, Belde Belediyeleri, Dernekler ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin katılımı ile toplantı düzenlendi.

Proje Koordinasyon Birimi Sorumlusu Şevket Çelebinin sunumuyla karşılıklı soru cevap şeklinde gerçekleştirilen toplantıda proje formatı anlatıldı ve SODES uygulama, usul ve esasları ve proje hazırlama teknikleri hakkında örneklemelerle katılımcılara bilgi aktarıldı.

2008 yılından beri sürdürülmekte olan SODES programından bu güne kadar Halk Eğitim Merkezi tarafından (1), Bismil Genç İş Adamları Derneği Tarafından (1) ve Bismil Köye Hizmet Götürme Birliği tarafından da (6) olmak üzere toplam (8) projenin uygulandığı ilçemize İstihdam, Kültür Sanat ve Sosyal İçerme alanlarında kullanılmak üzere toplam 1.800.000,00 TL ödenek sağlanmıştır

Halen Bismil Genç İş Adamları Derneği Tarafından (1) ve Bismil Köye Hizmet Götürme Birliği tarafından da (2) olmak üzere toplam üç tane projenin yürütüldüğü ilçemizde, bu yıl da Kaymakam Harun Başıbüyük tarafından verilen talimat üzerine tüm kurumlarca proje hazırlanmasına başlandı.

15.03.2012 tarihinde saat 17:00 ye kadar kabul edilecek olan projelere İlçe Proje Koordinasyon Birimi teknik destek verecek olup, proje hazırlayan kurum ve kuruluşların sıkıntıya düştükleri konular hakkında Proje Koordinasyon Birimi görevlilerinden yardım almaları daha uygulanabilir projelerin oluşturulmasını sağlayacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler