Adıyaman'da, 6 Şubat tarihli depremlerin ardından toplamda 82 bin 203 bağımsız bölüm yapılacak. Bu sayı içinde 41 bin 171 konut, 23 bin 640 köy evi, 17 bin 392 depo-ahır ve dükkan bulunmaktadır. Örenli Mahallesi'nde şu anda 3 bin 34 konutun inşası devam etmektedir. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından TOKİ ve Emlak Konut işbirliğiyle yürütülen bu kalıcı konut projesinde, ilk konutların teslimi hak sahipleri tarafından heyecanla beklenmektedir. 152 blokta yer alan 3 bin 34 konut, 3+1 düzeninde olup, brüt 105 metrekare, net 85 metrekare olarak tasarlanmış ve kısa bir süre içinde tamamlanarak sahiplerine teslim edilecektir. Ayrıca, konutların bulunduğu bölgede alt yapı çalışmaları da sürdürülmektedir. Yapımı devam eden konutlardan 41 bin 292'sinin inşaatı devam ederken, yıl sonuna kadar 4 bin 118 kalıcı konut ve 362 köy evinin tamamlanarak sahiplerine teslim edileceği öğrenildi.

AW070143_01

Proje hakkında bilgi veren TOKİ Şantiyelerinde Saha Mühendisi olarak görevli Yüksek Mimar Durhan Ketencioğlu, “Örenli şantiyemizde bulunuyoruz ve burada toplamda 4 etap bulunmaktadır. Birinci etaptaki kaba işleri tamamladık ve şu anda ince imalatlar devam etmektedir. İlk etaptaki 31 bloğun Aralık ayına kadar teslimini planlıyoruz. Diğer etaplardaki çalışmalarımız da hız kesmeden devam ediyor. Genel olarak, projemizle ilgili olumlu geri dönüşler alıyoruz. Konutlarımız kullanışlı ve ferah, brütte 105 metrekare nette 85 metrekare yaşam alanı sunmaktadır. 3+1 düzenindeki dairelerimiz gayet kullanışlı ve olumlu geri dönüşler alıyoruz” dedi.
Hak sahiplerinden Abdurrahman Aşık ise, “Çok güzel bulduk, devletimize minnettarız. Milletimizle birlik ve beraberlik içerisinde bu konutları kazandık. Şu an tamamlanmasını bekliyoruz ve hak sahiplerine teslim edilmesini istiyoruz. Evler gerçekten çok güzel, mükemmel bir tasarıma sahip. Daha iyisi olamazdı, mükemmel bir şey” şeklinde konuştu.

AW070143_02