Siyonist işgal rejiminin Gazze'de 7 Ekim'den beri gerçekleştirdiği katliamlara dikkat çeken AK Parti Sözcüsü Çelik, işgal rejimi lideri Netanyahu ve hükümetini "cinayet makinesi" olarak nitelendirdi.

Çelik, şu ifadeleri kullandı:

Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidir.

"Her katliam sonrasında Batılı ülkeler tarafından 'İsrail’in kendini savunma hakkı var' ifadesiyle daha fazla cinayet işlemesi için teşvik edilen bu cinayet makinesi, Gazzelilerin yaşama hakkını esas almamakta ve masumları korumamaktadır.

Gazzelilerin yaşama hakkını göz ardı edip sadece 'İsrail’in kendini savunma hakkı var' diyenler, insanlık suçlarının suç ortaklarıdır. Her katliamdan sonra 'İsrail’in kendini savunma hakkı var' diyerek Gazzelilerin yaşama hakkını gasp etmeye devam edenler...

Netanyahu, bir katliam siyaseti güderken Batılı ülkeler, insan hakları ve hukuk konusunda hiçbir zaman net bir tavır almadılar. Tam aksine 'İsrail’in kırmızı çizgilerle bağlı olmadığını' ifade ettiler. 'İsrail’e kırmızı çizgi sunmuyoruz' diyenler, daha fazla cinayet işlenmesine zemin oluşturuyorlar.

Barbarlık, sadece Gazze'de değil, tüm insanlığın kalbinde savaş açmıştır. Gazzelilerin yaşama hakkından bahsetmeyip sadece 'İsrail’in kendini savunma hakkı'ndan bahsedenler, tetikçinin arkasındaki odur. Masum çocukların ölümünü...

Barbarlığa karşı insanlığın sesi Türkiye'dir. Cumhurbaşkanımızın ateşkes çağrısı ve barış için ortaya koyduğu eylem planı, Gazzeli masumları korumak adına önemli bir adımdır. İnsanlığın barbarlığa karşı mücadelesi ve masumların korunması için Cumhurbaşkanımızın açıkladığı eylem planı en kritik ve hayati platformdur."