AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

"Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidir. Bu cinayet makinesi her katliamdan sonra Batılı ülkeler tarafından 'İsrailin kendini savunma hakkı var' cümlesiyle daha çok cinayet işlemesi için teşvik edilmektedir.

Gazzelilerin 'yaşama hakkı'nı esas almadan kim sadece 'srailin kendini savunma hakkı var' diyorsa, bu insanlık suçlarının faillerindendir. Masumların öldürüldüğü her katliamdan sonra 'israilin kendini savunma hakkı var' diyerek Gazzelilerin yaşama hakkının yok edilmesini teşvik edenler, bu cinayet makinesinin asıl destekçisidir.

Netanyahu bir katliam siyaseti izlerken Batılı ülkeler şimdiye kadar hiç gür sesle insan hakları ve hukuktan bahsetmediler. Tam tersine 'israilin kırmızı çizgilerle bağlı olmadığını' söylüyorlar.  'israile kırmızı çizgi sunmuyoruz' diyenler 'daha çok cinayet işle' demektedirler.

Barbarlık topyekûn insanlığa savaş açmıştır. Savaş sadece Gazze'de değil, insanlığın kalbindedir. Her kim Gazzelilerin yaşama hakkından bahsetmeden tek başına 'israilin kendini savunma hakkı'ndan bahsediyorsa tetikçinin arkasındaki odur. Her kim masum çocukların ölümünün ardından 'israile kırmızı çizgi sunmuyoruz' diyorsa insanlığa açılan savaşın asıl planlayıcısıdır.

Barbarlığa karşı insanlığın sesi yine Türkiye'dir. Cumhurbaşkanımızın ateşkes çağrısı ve barış için ortaya koyduğu eylem planı, Gazzeli masumları koruyacak tel yoldur. İnsanlığın barbarlığa karşı mücadelesi ve masumların korunması için Cumhurbaşkanımızın açıkladığı eylem planı en önemli ve en hayati zemindir."