Altın fiyatının yükselmesi nedeni ile alım gücü düştü

Altın fiyatının yükselmesi nedeni ile alım gücü düştü

Tüm dünyada etkisini sürdüren Coronavirus (Covid-19) salgını en çok ekonomiyi olumsuz olarak etkiledi.

Türkiye'de salgına karşı alınan tedbirler doğrultusunda sıkı önlemler alınırken bu önlemler çerçevesinde toplu düğün organizasyonları yasaklandı. Hal böyle olunca düğün sezonu girmesine rağmen iş yapamayan kuyumcu esnafı, fiyatların yüksek ve satışların düşük olması nedeni ile ekonomik olarak zor günler yaşadıklarını belirtti.

"Altın fiyatının yükselmesi nedeni ile alım gücü çok düştü"
Bir sektörde yaşanan sıkıntının tüm kesimlere sirayet ettiğini kaydeden kuyumcu esnafı Şehmus Taş, şunları söyledi: "Biliyorsunuz ki düğün sezonundayız. Şuan en fazla iş yapacağımız zaman dilimi. Altın fiyatının yükselmesi nedeni ile alım gücü çok düşmüş. Zaten düğünler yapılamıyor ve bu süreçte işten çıkan vatandaşlar da ellerinde olan birikimleri getirip bozduruyorlar. Alım gücü olmayan vatandaş profili ortaya çıkınca kuyumcu esnafı olarak epey bir sıkıntı yaşıyoruz. Tabi bu halka şeklindedir, bir sektör sıkıntı yaşayınca diğer sektörlerde sıkıntı yaşayabiliyorlar. 31 ilde sokağa çıkma yasağı olunca bizd e altın fazla alamıyoruz.."

"Vatandaş birikimlerini bozduruyor"
Vatandaş çalışamadığından dolayı elindeki birimleri bozdurduklarını belirten Namık Avcı adlı vatandaş, "Coronavirus salgını nedeni ile şuan çalışamıyorum, iş yok. Daha önce yaptığım birikimim vardı şu anda onları bozdurmaya geldim, bunları satıp geçimimizi yapmaya çalışacağız. Çok zor durumdayız Allah yardım etsin." ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler