Siyonist işgal rejimine direkt veya dolaylı yollardan ekonomik destek sağlayan markaların boykot edilmesi gerektiğinin altını çizen Baran, şu anda halkın isşgal rejimine vuracağı en etkili ve en güçlü darbenin ekonomilerini çökertmek olduğunu vurguladı.

"Siyonistlerin yumuşak karnı hayata bağlılıkları ve ekonomileridir"

Baran, "Siyonist israil; özellikle hayatı ve dünyayı sevdiği kadar başka hiçbir şeyi sevmiyor. Siyonistlerin yumuşak karnı hayata bağlılıkları ve ekonomileridir. Özellikle de siyonistler dünyaya yayılırken hangi ülkede bulunuyorlarsa bulunsunlar o ülkede mutlaka ekonomilerine el atıyorlar ve orada ekonomik bir güç olmuşlardır. Amerika'nın şu anda siyonistlere muhtaç olması ve onlara destek olma zorunluluğunu hissetmesi ekonomiktir. Son zamanlarda insanlarda hassasiyet oluştuğu için insanlar, marketlerde işgall mallarını almama konusunda dikkat ediyorlar ve alternatif ürünler arayışına girmektedirler. " dedi.

"Mallarını alalım diye fiyatlarını düşürerek aklımızla alay ediyorlar"

Şu an siyonizm'e vurulacak en etkili ve en güçlü darbenin ekonomilerini çökertmek olduğunun altını çizen Baran, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Şu anda bizlerin işgalcilere vuracağı en etkili ve en güçlü darbe ekonomilerini çökertmektir. Bütün dünyaya yayılan ürünlerini boykota alırsak siyonitlere ciddi bir darbe vurmuş olacağız. Özellikle şu anda uygulanan boykotlardan dolayı satışları düşmesin diye ürünlerinde ciddi manada fiyat düşürüyorlar. Bizler onların mallarını alalım diye fiyatlarını düşürerek aklımızla alay ediyorlar."

"Boykot işgalcilerin şah damarını kesiyor"

İşgalcilerin mallarına boykotun her zaman yapılması gerektiğine değinen Baran, "Halkımız bunların ürün isimlerini listeye alarak, sadece bu çatışmanın ve ölümlerin olduğu günlerde değil, sürekli olmak üzere israil mallarını boykot etmek zorundayız. Çünkü boykot onların şah damarını kesiyor. Bizler israili besleyen o firmalardan ve markalardan alışveriş yapmayıp maddi gücünü kesersek, bu kadar pervasız davranamaz ve kardeşlerimizi öldüremez. Aldığımız her ürün, Filistin'de kardeşlerimizin kafasında patlayan bir kurşun oluyor. Bunun farkında olup hareket edelim ve israili ekonomik olarak vuralım. Bu işe yarar ve durduracaktır."  dedi.