“Araziler ve sulama kanalları daha iyi değerlendirilmelidir”

Bismil İlçesinde birçok arazinin atıl durumda olduğunu belirten bölge iş adamlarından Veysi Akyıldız bu arazilere ve sulama kanalları üzerine güneş enerjisi panellerinin monte edilebileceği önerisinde bulundu.

Sulama kanalları üzerine Güneş Enerjisi Sistemleri (GES)’in kurulabileceğini aktaran Akyıldız bu şekilde boğulma vakalarının da önüne geçileceğini ifade etti.

Akyıldız Güneş Enerjisi Sistemleri (GES) ile ilgili şu önerilerde bulundu;

Ben Bismil Üç tepe köyündenim ismim Veysi Akyıldız iş adamıyım. Batman Diyarbakır yolunu yapıyorum, çiftçilik yapıyorum kendimce ticaret de yapıyorum. Bismil Haber Gazetesinde bir haber gördüm sulama kanalları üzerine bir panel dizmişler orayı gördüm içim cız etti. Yıllarca bu kanallar boştur bu su boşuna akıyor biz de aval aval bakmışız demek ki. Sağ olsun Bismil Haber Gazetesi dile getirmiş her zaman güzel şeyleri dile getiriyor görünce hoşuma gitti bende gazeteye geldim hem haberleri için teşekkür ettim hem de bir iş adamı olarak bir esnaf olarak bizim katkımız ne olur, bizim katkımız şöyle olur Bismil’in milyonlarca dönüm arazisi var. Gerek araziler de güneş enerjisi yapılsa, gerekse de kanallar üzerinde, kanallar üzeri boştur kanallar üzerinde elektrik panelleri yapılırsa hem boğulmalar önlenir hem suyun buharlaşması önlenir hem milli ekonomiye katkımız 3 4 şekilde olur.”

Bismil – Diyarbakır yolunun müteahhidi olduğunu belirten Akyıldız, yolun şu ana kadar bitirilememesinin nedeninin ödenek ayrılmaması olduğunu ifade etti.

Akyıldız yol çalışmaları ile ilgili şu bilgileri aktardı;

“Bismil Diyarbakır yolunun müteahhidiyim ortaklarım da var sağ olsunlar. Bismil Diyarbakır yolu Batmanlı evlenen bir çift demiş yıllar önce aşkımız Bismil Diyarbakır yolu gibi olsun hiç bitmesin. Vallahi bir Bismilli olarak ben de bir an önce bitmesini isterim yapılmadığı için biz sokakta yürürken vatandaş soruyor şu Bismil’in yolu ne olacak devletimizin ekonomik sıkıntıları olduğu için dolayısıyla herkese yansıyor dolayısıyla bize de yansımış ödenek olmayınca biz nasıl yolu yapacağız yapabildiğimizi yaptık şu anda içerde alacağımız var devletten ben hicap ediyorum bunu söylerken bizim malımız canımız devlete feda olsun madem sorun buysa cevabı da budur yani biz zevkimizden keyfimizden makinelerimizi şantiyelere hapsetmemişiz bir an önce inşallah devletimizin imkânı iyi olur biz kış da olsa bu yolu bitiririz bitirmeye de çalışırız.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler