Türkiye Sujeti Yarışları'nda Pro Stock1 kategorisinde Furkan Yılmaz birinci olurken, Flyboard Şampiyonası'nda Türkiye şampiyonu ise yine Furkan Yılmaz oldu. Jetsurf kategorisinde ise birinciliği Murat Yorgancılar kazandı.

Tarihi İlçede Sporun ve Tarihin Buluşması

Batman Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ve diğer yetkililerin katılımıyla gerçekleşen şampiyonada konuşan Vali Canalp, Hasankeyf'in kültür turizmi açısından önemine vurgu yaparak, sporun bu tarihi ilçede düzenlenen şampiyonalarla bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Hasankeyf'te Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası Heyecanı

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ise Hasankeyf'in tarih ve sporun bir araya geldiği özel bir destinasyon olduğunu belirterek, Türkiye'nin en iyi sporcularının burada şampiyonlukları ilan ettiğini ifade etti.

Şampiyona kapsamında Hasankeyf'in tarihine vurgu yapılarak, bölgenin sosyolojik ve tarihi açıdan önemine dikkat çekildi.

Şampiyonanın sonunda düzenlenen ödül töreninde sporculara madalyaları verildi. Bu etkinlikle Hasankeyf, sporun ve tarihin kucaklaştığı bir platform haline gelirken, ilçe aynı zamanda Türkiye'nin ve dünyanın dikkatini bir kez daha üzerine çekmiş oldu.

KAYNAK İHA