Sel nedeniyle hayatını kaybeden 4 vatandaşa başsağlığı dileyen Vali Canalp, bu durumdan duydukları büyük üzüntüyü ifade etti.

Ekiplerin şu anda hasar tespit çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Canalp, aynı zamanda su tahliye faaliyetlerini de yürüttüklerini belirtti.

Canalp, "Oluşan felaketle ilgili zararın tespiti için defterdarlık aracılığıyla sahada görev yapan komisyonlarımız, vatandaşlarımızın ev ve iş yerlerini ziyaret ediyorlar. Bu alanlarda meydana gelen hasarları belirliyorlar. Aynı zamanda belediyemiz ve AFAD ekipleri, Mardin ve Urfa gibi komşu illerden gelen destek ekipleriyle birlikte Ankara AFAD aracılığıyla talep ettiğimiz ekiplerle sahada çalışmalarına başladı. Topladığımız çamurları temizliyoruz ve bodrum katlarındaki suların tahliye işlemlerini gerçekleştiriyoruz." dedi.

batman-valisi-canalp-vatandaslarimizin-kayiplarini-telafi-edecegiz-28399ba5

"Kırsal bölgelerde şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı" diyen Canalp,

"Toplamda 111 motoponton ile sahada çalışmalara başladık. Kırsal bölgelerde ciddi bir sorun yaşanmıyor. Köylerimizde şu ana kadar herhangi bir olumsuz durum meydana gelmedi. Aynı aileden 4 vatandaşımızın cenazesine ulaştık. İçişleri Bakanımız, aileye telefonla başsağlığı dileklerini ileterek taziyelerini sundular.

Yaptığımız tespitler sonucunda elde edilen maddi verileri Cumhurbaşkanlığı ve ilgili bakanlıklarla paylaşacaklarını belirten Canalp, gelecek yardımlarla vatandaşların zararlarını telafi etme imkânları olacağını ifade etti."

(İLKHA)

batman-valisi-canalp-vatandaslarimizin-kayiplarini-telafi-edecegiz-8ce2cb9e