Şüpheli şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, 29 tabanca, 9 kurusıkı tabanca, 2 av tüfeği, 254 fişek, 2 çalıntı otomobil, 7 çalıntı motosiklet, 1 televizyon ve 2 adet akü ele geçirildi.

Şüpheli şahıslar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemece tutuklanan şahıslar, cezaevine gönderildi.

Batman Emniyet Müdürlüğü'nden Açıklama

Batman Emniyet Müdürlüğü, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Batman'da huzur ve güvenliği sağlamak amacıyla aralıksız olarak çalışmalarımız devam etmektedir. Kent genelinde gerçekleştirilen asayiş uygulamalarında, 73 şahsı gözaltına aldık. Şüpheli şahısların, 'hırsızlık', 'dolandırıcılık', 'yankesicilik', 'kasten öldürme' ve 'kasten yaralama' gibi suçlardan arandıkları tespit edildi. Şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, silah, mühimmat, çalıntı araç ve eşyalar ele geçirildi. Şüpheli şahıslar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemece tutuklanan şahıslar, cezaevine gönderildi" ifadelerini kullandı.

Batman'da Güven Artıyor

Batman Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği operasyonlar, kentte güvenin artmasına katkı sağlıyor. Batmanlılar, Emniyet Müdürlüğü'nün çalışmalarını takdirle karşılıyor. (İHA)