Aydın, bu kampanya çerçevesinde sadece bir gün içerisinde elde ettiği 4 bin 880 lira geliri, Gazze'deki insanlara yardım amacıyla Batman'da faaliyet gösteren Umut Kervanı Vakfı'na teslim etti.

Kampanyanın duyurulmasının ardından, hayırsever vatandaşlar da bu noble amaç doğrultusunda topladıkları 1240 lira bağışı Aydın'a ulaştırdı. Vedat Aydın, bu bağışı da aynı vakfa iletti.

Aydın, Gazze'ye destek olmak ve İsrail'in saldırılarına tepki göstermek amacıyla bu kampanyayı başlattığını ifade etti. Ayrıca, bu zulmün sadece Müslümanları değil, tüm insanlığı ilgilendirdiğini vurgulayarak, herkesin elinden geldiğince Gazze'ye yardım etmesi gerektiğini belirtti.

Vedat Aydın, "Kampanyamız Batman halkı tarafından güzel bir şekilde karşılandı. Müşterilerimizin yaptığı alışverişlerle topladığımız parayı Umut Kervanı Vakfı'na teslim ettik. İnşallah, bu yardım Gazze'ye Umut Kervanı Vakfı aracılığıyla ulaşır." dedi.

Gazze'de yaşanan acı durumun, sadece bir inanç veya millet meselesi olmadığını, bütün insanların ilgilendiği bir insanlık sorunu olduğunu vurgulayan Aydın, bu zulme herkesin tepki göstermesi gerektiğini dile getirdi.