Siyonistlere destek veren markaların satışlarının durdurulduğu Ankara Sincan Belediyesi ve Mamak Belediyesi işletmeleri, işgal rejimine ekonomik destek sağlayan markalara karşı tepkilerin arttığı bir dönemde bu kararı alarak dikkat çekti.

Türkiye genelinde birçok il ve ilçe belediyesi, işgalci terör şebekesine ait ürünlere karşı boykot çağrıları yaparken, Sincan Belediyesi bu çağrılara destek verdi. İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına karşı yapılan tepki mesajında, Sincan Belediyesi, İsrail'in ürünlerini boykot ederek almama kararı aldığını duyurdu.

israil-urunlerine-bir-boykot-daha-6981

Sincan Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada, "Filistin'in yanında; Zalimlerin karşısındayız! Boykotta biz de varız. Filistin’de yaşanan insanlık suçuna ekonomik olarak destek veren, İsrail'e ait markaların Belediyemize ait tesislerde satışını durdurma kararı aldık." ifadelerine yer verildi.

Mamak Belediyesi de İsrail'e Tepki Gösterdi

Mamak Belediyesi, Gazze'yi kardeş belediye ilan ederek Filistin'e destek olmak amacıyla işgal rejimine destek veren markalara karşı boykot kararı aldı. Belediye Başkanı Murat Köse, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, Mamak Belediyesi tesislerinde İsrail malı olan ve Gazze'deki katliama sessiz kalan firmaların ürünlerinin satışının yapılmayacağını belirtti.

Köse, "Siyonist İsrail'in Gazze’de yaptığı katliama destek veren veya sessiz kalan firmaların tüm ürünleri, siyonist İsrail firmalarının ürünleri gibi Mamak Belediyesi tesislerinde satışı yapılmayacaktır. Tüm hemşerilerimize de tavsiyemiz, bu ürünleri asla almamaları, bu tür şirketlerden ve bu ürünleri satan işletmelerden de alışveriş yapmamalarıdır." ifadelerine yer verdi. (İLKHA)