Bereket Sigorta ve TİSVA İşbirliğiyle Mikrogirişimciler Güvence Altındı

Bereket Sigorta ve TİSVA İşbirliğiyle Mikrogirişimciler Güvence Altındı

Bereket Sigorta ve TİSVA İşbirliğiyle Mikrogirişimciler Güvence Altındı

Bereket Sigorta ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğiyle mikrogirişimciler için Mini Sigorta ve Mini Konut Sigortası hayata geçirilmiştir. TİSVA, “Hepitalist İnsan...bHepitalist Türkiye...” vizyonuyla mikrokredi kullanan her bir mikrogirişimci kadınınbaileleriyle birlikte güven içerisinde yaşamalarını hedeflemektedir.
Mini Sigorta; kaza sonucu ölüm ve sürekli sakatlık durumlarında mikrogirişimcilerin teminat altına alındığı ferdi kaza sigortasıdır.

Mini Sigorta; mikrokredi kullanan dar gelirli mikrogirişimci kadınların herhangi bir kaza sonucunda başına gelebilecek ölüm veya sakat kalma durumunda devreye girer. Mikrogirişimciler, çok küçük bir primle, çok geniş teminatlı
bir poliçeye sahip olacaklar. Bir kaza sonucu mikrogirişimcilerin vefat etmesi durumunda varislerinize 10.000 TL, kaza sonucu sakat kalınması durumunda sakatlığın durumuna göre10.000 TL’ye kadar tazminat ödenmektedir.

Mini Konut Sigortası ise, yangın, sel, fırtına ve diğer doğal afetler nedeniyle ortaya çıkan zararlarda mikrogirişimcileri teminat altına alan konut sigortasıdır. Mini Konut Sigortası; mikrokredi kullanan dar gelirli mikrogirişimcilerin yaşadığı konutu güvence altına almaktır.

Mini Konut Sigortası, yangın, sel, fırtına ve diğer doğal afetler nedeniyle ortaya çıkan
zararlarda ev sahiplerini 15.000 TL, kiracıları 10.000 TL'ye kadar teminat altına alan konutsigortasıdır.
Mini Konut Sigortası, başlıca sel, su baskını, yer kayması, fırtına, kar ağırlığı, cam kırılması gibi teminatları kapsamaktadır. Mesela; sel, heyelan bölgesinde bulunan evlere sigorta yapılmazken, bu sigorta sayesinde sel/su basması ve yer kayması teminatlarını da içeren sigorta yapılmaktadır.

Mikrogirişimcilerin evlerinde oluşan zararlar hasarın oluş biçimine göre belirtilmiş olan limitleri aşmayacak şekilde karşılanacaktır.
2003 yılından beri, mikrokredi faaliyetlerini sürdüren, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı, Türkiye Grameen Mikrofinans Programının, dar gelirli kadınların ekonomik hayata dâhil olmaları için sağlamış olduğu ve küçük bir sermaye olan mikrokredi desteği 1 Milyar 50 Milyon Lirayı aştı.

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı bugüne kadar 200 bin kadını ekonomik hayata dâhil etmiştir.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler