Bismil Devlet Hastanesi'nde Diyabet Okulu Sertifikalı eğitimi verildi

Bismil Devlet Hastanesi'nde Diyabet Okulu Sertifikalı eğitimi verildi

Bismil İlçesi Devlet Hastanesi'nde doktorlar ve hastane personeli tarafından diyabet hastalarına “Türkiye Diyabeti Önleme ve Kontrol Programı” kapsamında sertifikalı diyabet eğitimi verildi.

Sağlı Bakanlığı'nın yürütmüş olduğu “Türkiye Diyabeti Önleme ve Kontrol Programı” kapsamında diyabet hastalarına diyabet okulu adı altında standardize edilmiş bir program verildi.

Bu kapsamda Bismil Devlet Hastanesi'nde diyabetli hastalara İç Hastalıkları Uzmanı Dr. İbrahim Can , Diyetisyen Işık Ceylan, Diyabet hemşiresi Tekin Çiftçiİ ,Fizyoterapist Orhan Dağtekin ve Psikolog Aydın Issı tarafından, Diyabetin oluşum mekanizması,

Diyabette genel bilgiler, Diyabetin komplikasyonları, İnsülinler, İlaçlar, kendi kendine şeker takibi ve diyabette beslenme ve egzersiz konu başlıklarında eğitimler verildi.

Diyabet okulu ile hem diyabet hastalığı hakkında diyabetli bireylerin daha da bilinçlendirilmesini sağlamak hem de diyabet hastalığı riski taşıyan bireylerin bilinçlendirilmesinin sağlanması amaçlandı. Katılımcılara eğitim sonunda diyabet okulu adına katılım belgesi verildi.

7jpeg.png

17jpeg.png

13jpeg.png

11jpeg.png

10jpeg.png

13jpeg-001.png

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler