Bismil ilçesinde Ailesi ile yaşayan Tülay Oğuz (21), 2 Eylül'de, sabah saatlerinde evden ayrıldıktan sonra bir daha geri dönmedi ve kendisinden herhangi bir haber alınamadı. Kendi çabalarıyla kızlarına ulaşamayan aile, polise kayıp başvurusunda bulundu. 21 yaşındaki Tülay’dan 65 gündür haber alamayan ailesi, Tülay’ın fotoğraflarını sosyal medyada paylaşarak görenlerin haber vermesini istedi.

Bismil kayıp genç kız TÜLAY OĞUZ

Baba Feyzi Oğuz, 3 Eylül günü Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne kayıp başvurusunda bulundu. Oğuz emniyete verdiği ifadede kızının 1 gündür kayıp olduğunu kendisinden herhangi bir haber alamadıklarını yanında telefonun bulunmadığını belirtti. Oğuz, sabah işe gitmek için evden ayrıldığını eşinin kahvaltı hazırlarken kızının evde olmadığını fark ettiğini ve bunun üzerine kendisini aradığını emniyetteki ifadesinde dile getirdi. Oğuz, kızının ne kendisi ne de annesi ile hiçbir sorunu olmadığını ve aralarında herhangi bir tartışma yaşanmadığını ifadesinde dile getirdi.

Bismil kayıp genç kız 4

Tülay Oğuz’un evden ayrılırken yanında telefon olmadığı nüfus cüzdanını da evde bıraktığı öğrenildi. Annesi Zeynep Oğuz, masanın üzerinde bir miktar para bulunduğunu ve kızının evden ayrılırken paraya dokunmadığını söyledi. Tülay Oğuz evden ayrılırken son olarak komşu evin güvenlik kamerasında görüldü.

“Lütfen bize haber versin sadece yaşadığını söylesin”

KAYIP KIZIN BABASI 3

Baba Feyzi Oğuz (45) kayıp olan kızına seslenirken gözyaşlarına boğuldu. Konuşmakta oldukça zorlanan Oğuz, kızının hayatından endişe ettiğini belirterek; “Birisi ile kaçmışsa o aile bize haber versin yeter ki kızımızın yaşadığını bilelim.” Dedi.

KAYIP KIZIN BABASI

2 eylülde kızının evden ayrıldığını ve bir daha kendisinden haber alamadıklarını hatırlatan Oğuz şunları söyledi;

“Bir haber bir ses yok kendisinden, emniyete gittim emniyet reşittir istediği yere gidebilir dedi. ‘O istemezse biz sana haber veremeyiz’ dediler. Biz de her yerde onu arıyoruz ama bulamıyoruz, şüphelendiğimiz herhangi durum veya kimse de yok. Kim görürse görsün ya bize ya da emniyete haber vermesini istiyoruz. Bugün 63 gündür Tülay kızım kayıp arıyorum arıyorum bulamıyorum. Artık birisi görse de Allah rızası için bize haber versin. 2 Eylül’de sabah saat 8.15 civarında evden çıktı ondan sonra bir daha kendisinden hiçbir haber alamadık. Tek isteğim kızımın bulunması dayanacak gücümüz kalmadı. Hayatından endişeleniyorum 63 gündür ulaşamıyorum kendisine artık birisi ile kaçmışsa o aile bize haber versin yeter ki kızımızın yaşadığını bilelim. Evden çıktığı gün en son bizim komşunun kamerasında görünmüş saat 8.16 geçe telefon da kullanmıyordu. Eğer sesim kızıma giderse Lütfen bize haber versin annesine haber versin sadece yaşadığını söylesin.”

“Artık kızımın yazmasını değil kendisini koklamak istiyorum”

Bismil kayıp genç kız 1

Kendisini ifade etmekte oldukça güçlük çeken Tülay Oğuz’un Annesi Zeynep Oğuz (41)

“Bugün 63 Gündür Kızımın sadece yazmasını kokluyorum, kızımı çok özledim artık yazmasını değil kendisini koklamak istiyorum. Tülay eğer beni duyarsan lütfen bana ulaş.” Dedi. Anne Zeynep Oğuz, konuşması sırasında gözyaşlarına boğuldu.

“Abla seni çok özledim sesimi duyuyorsan lütfen gel”

Bismil kayıp genç kız 2

Tülay Oğuz’un küçük kız kardeşi Busenur Oğuz (9) gözyaşları içerisinde ablasına seslenerek;

“Tülay artık seni çok özledim 65 gündür her gün seni özlüyorum sesimi duyuyorsan lütfen gel.” Dedi. (Bismil Haber - ÖZEL)

Bismil kayıp genç kız 3