Bismil ilçesinde dün etkili olan sağanak yağış, sel ve heyelana neden oldu. Sel nedeniyle tarım arazileri, ev ve iş yerleri sular altında kaldı.

Dün geceden bu yana etkili olan sağanak yağış, Bismil ilçesinde sel ve heyelana neden oldu. Yağış nedeniyle ilçenin bazı mahallelerinde tarım arazileri, ev ve iş yerleri sular altında kaldı.

İlçede tarım ve hayvancılıkta da önemli zararlar meydana geldi. Sel nedeniyle 5 üreticiye ait yaklaşık 2 bin arı kovanı zarar gördü. Ayrıca, bir yetiştiriciye ait 200 hindi ve bir büyükbaş hayvan telef oldu.

Bazı mahallelere halen elektrik verilemiyor

İlçede etkili olan kuvvetli yağış ve rüzgar nedeniyle elektrik panoları, teller ve trafolar zarar gördü. Dün gece yaklaşık 3 saat boyunca ilçe genelinde elektrik kesintisi yaşanırken bazı merkez ve kırsal mahallelerde yer yer elektrik kesintileri hale devam ediyor.

Merkez Ulutürk Mahallesinde 909. Sokak Ambar Yolunda yaklaşık 300 hanenin olduğu bölgede kısmi elektrik kesintileri 3 gündür devam ediyor. Kesinti nedeniyle vatandaşlar hem karanlığa hem de soğuğa katlanmak zorunda kalıyor.

Göksu ve Üçtepe kırsal mahallelerinde yaklaşık 36 saattir elektrik kesintileri yaşanıyor. Vatandaşlar 186’yı defalarca aradıklarını ancak kendilerine dönüş yapılmadığını belirtiler.

Tepe Mahallesi Aydın Caddesi’nin bir kısmı ile Elif Sokağın tamamında yaklaşık 48 saattir elektrik kesintisi devam ediyor.

Hasanpınar kırsal mahallesinde de 3 gündür elektrik kesintilerini devam ettiği bildirildi.

Bismil Haber’e ulaşan bu ihbarlar dışında çok sayıda merkez ve kırsal mahallede elektrik kesintilerinin devam ettiği tahmin ediliyor.

(Kamuran Turgay)