Olay bu akşam saat 21.30 sıralarında Bismil ilçesinde Of Köyü yakınlarında bulunan bir fabrikada meydana geldi. Henüz bilinmeyen bir nedenle tartışmaya başlayan fabrika işçileri ile usta ve usta başılar arasında kavga çıktı. Bıçak, demir sopalar ile delici ve kesici aletlerin de kullanıldığı kavgada çok sayıda kişi yaralandı. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ve kolluk kuvvetleri sevk edildi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri kavgayı güçlükle ayırırken fabrika çevresi ve işçilerin köylerinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Yaralılar ambulanslar ile Bismil Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

2b131111b

Kavga hastane bahçesinde yeniden patlak verdi

Olayı duyan işçilerin ve ustaların yakınları hastaneye akın etti. Hastane bahçesinde tarafların yakınları arasında çıkan kavgada da bir çok kişi yaralandı. Kavganın büyümesi üzerine hastaneye çok sayıda polis takviyesi yapıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri havaya ateş açarak tarafları güçlükle ayırdı. Hastanede çıkan kavganın çok daha şiddetli olduğu ve yaralananların büyük bir bölümünün burada çıkan kavgada yaralandıkları öğrenildi. 
Durumu ağır olan bir işçinin yakınının olay yerinde kalp krizi geçirdiği aktarıldı.

3b131n123

3'ü ağır 13 yaralı 

İlk belirlemelere göre kavgada 13 kişinin yaralandığı öğrenilirken durumları ağır olan 3 kişinin Diyarbakır'a sevk edildikleri belirtildi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

13v1b11b

4n131411321