Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince eş zamanlı olarak 15 farklı adrese düzenlenen şafak operasyonunda 4 şüpheli gözaltına alındı.

Eylül ayında Diyarbakır’ın Bismil İlçesinde meydana gelen ve 3 kişinin hayatını kaybettiği olay ile ilgili çalışmalarını sürdüren Asayiş Büro Ekipleri tarafların kan gütme saikiyle silah arayışı içerisinde olduklarını tespit etti.

Bismil Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak titiz bir çalışmaya imza atan Asayiş Büro Ekipleri sabahın ilk saatlerinde önceden belirlenen Diyarbakır kent merkezi ve Bismil’e bağlı mahallelerde bulunan 15 farklı adrese eş zamanlı olarak girdi.

Evde yapılan aramalarda piyade tüfeği, çok sayıda şarjör ve çelik yelek ele geçirildi

Yapılan ev aramalarında; 1 Adet Taktik (Çelik) Yelek, 2 Adet Ak-47 Tüfek, 9 Adet Ak-47 Tüfek şarjörü, 233 Adet (7.62*39) Fişek, 1 Adet Ruhsatsız Tabanca ve 2 Adet Şarjörü, 63 Adet 9*19 Tabanca Fişeği, 5 Adet Ruhsatsız Pompalı Tüfek ve 135 Adet Tüfek Fişeği ele geçirildi.

Yapılan operasyonda gözaltına alınan F.G., B.G., O.D. ve C.T. Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Bismil Adalet Sarayına sevk edildi.

Şüphelilerden FG, BG ve OD çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, C.T. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ne olmuştu?

Aralarında husumet bulunan iki aileye mensup bireylerin Bismil’in Dumlupınar Mahallesinde karşılaşması sonucunda çıkan silahlı olayda R.G., M.G. ve H.T. hayatını kaybetmiş S.T. ise hayati tehlike ile hastaneye kaldırılmış, yaşanan olay sonrasında 4 tabanca ve 46 mermi ele geçirilmişti. (Haber Merkezi)

Bismil’de intikam operasyonu 3 tutuklama 4

Bismil’de intikam operasyonu 3 tutuklama 2