Bismil İlçesinde Muggo Ayakkabı fabrikası, köylerde eğitim gören ihtiyaç sahibi 850 öğrenciye ayakkabı yardımında bulunuyor. Ayakkabı dağıtımı Bismil Karagöz (Qerengozê) Köyünde başladı.

Bismil’de köy okullarında okuyan 850 öğrenciye ayakkabı yardımı 17

Köydeki okulda gerçekleşen etkinliğe Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Enver Hakan Zengince, İlçe milli Eğitim Müdürü İbrahim Üçköylüoğlu, Belediye Başkan yardımcısı Rıdvan Akyol, Köy Muhtarı İslam Atak ve Firma Sahibi Musa Sevim ve babası Mustafa Sevim katıldı.

Bismil’de köy okullarında okuyan 850 öğrenciye ayakkabı yardımı 2

Köy okulunda düzenlenen etkinliğe katılan Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Enver Hakan Zengince, öğrencilere Bismil Belediyesi tarafından hazırlanan ve içerisinde kırtasiye malzemeleri bulunan “okula hoş geldin” seti hediye etti.

Bismil’de köy okullarında okuyan 850 öğrenciye ayakkabı yardımı 3

Zengince, köy okullarında eğitim gören öğrencilere ayakkabı desteği sunan iş adamı Musa Sevim’e teşekkür etti ve plaket verdi.

Bismil’de köy okullarında okuyan 850 öğrenciye ayakkabı yardımı 5

Yapılan çalışma ile ilgili Bismil Haber’in sorularını yanıtlayan Muggo Ayakkabı Firma Sahibi Musa Sevim amaçlarının çocukları sevindirmek ve bu tür yardım çalışmalarına teşvik etmek, özendirmek olduğunu söyledi.

Bismil’de köy okullarında okuyan 850 öğrenciye ayakkabı yardımı 3

Firmasının Türkiye'nin birçok bölgesine ayakkabı satışı gerçekleştirdiğini belirten Sevim; Günlük ortalama 1000 ile 1500 adet ürün çıkışı yapıyoruz yıllık bazda da 700 bin ile 800 bin civarında ürün satışı gerçekleştiriyoruz.” Dedi.

Bismil’de köy okullarında okuyan 850 öğrenciye ayakkabı yardımı 16

Aslen Bismil’in Köseli Köyünden olduklarını belirten Sevim;

“Biz bu tür etkinliklere sürekli katılıyoruz aslında bunu da yapmamızın sebebi bölgemizde insanları yardıma teşvik etmek bu programda toplamda 32 köy okuluna 850 adet ayakkabı yardımı yapacağız. Bu tür etkinlikleri aktif olarak yapıyoruz devam edeceğiz bizim bunu yapma amaçlarımızdan birisi de burada Bismil’deki iş adamlarımızın iş insanlarının bu tür yardım ve desteklere teşvik etmek bu tür yardımların sürekli olmasını sağlamak.

Bismil’de köy okullarında okuyan 850 öğrenciye ayakkabı yardımı 15

Buna bir ön el ayak olmak için biz bu tür etkinliklere teşvik amacında yapıyoruz amacımız burada çocuk sevindirmek insanları sevindirmek ne kadar çok çocuğa dokunabiliyorsak sevindirebiliyorsak bizim için bir başarıdır. Bizim için gurur vericidir bundan dolayı da bu şekil yardımlarımızı yapmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.  

Bismil’de köy okullarında okuyan 850 öğrenciye ayakkabı yardımı 13

“33 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz”

Muggo ayakkabı firması hakkında bilgi veren Sevim;

“Firma olarak şu anda Türkiye, Avrupa ve Körfez ülkeleri de dahil olmak üzere olmak üzere toplamda 33 ülkeye satış gerçekleştiriyoruz ve bunların tamamını Bismil’den yapıyoruz bu bizim için gurur verici bir şey sonuç itibariyle biraz doğuda olmamızdan dolayı uzak olmamızdan dolayı biz burada bölgenin dışında bir iş gerçekleştiriyoruz bunu da kendi ekibimizle yapıyoruz ortalama 7-8 yıldır diyebiliriz e-ticaret yapıyoruz ve bunu da daha yukarıya taşımaya çalışıyoruz.” Şeklinde konuştu. (Kamuran Turgay)

Bismil’de köy okullarında okuyan 850 öğrenciye ayakkabı yardımı 4

Bismil’de köy okullarında okuyan 850 öğrenciye ayakkabı yardımı 7

Bismil’de köy okullarında okuyan 850 öğrenciye ayakkabı yardımı 8

Bismil’de köy okullarında okuyan 850 öğrenciye ayakkabı yardımı 9

Bismil’de köy okullarında okuyan 850 öğrenciye ayakkabı yardımı 10

Bismil’de köy okullarında okuyan 850 öğrenciye ayakkabı yardımı 11

Bismil’de köy okullarında okuyan 850 öğrenciye ayakkabı yardımı 12

Bismil’de köy okullarında okuyan 850 öğrenciye ayakkabı yardımı 14