BİSMİL’DE MAĞDUR OLAN ÇİFTÇİLERİN DANE MISIR DESTEĞİ ÖDENDİ.

BİSMİL’DE MAĞDUR OLAN ÇİFTÇİLERİN DANE MISIR DESTEĞİ ÖDENDİ.

2010 Yılı Ürünü Dane Mısır Desteği İcmalleri İlçe tarım Müdürlüğünde askıda tutulmasına rağmen, Bismil’de 20 Nisan da YSK vetosu nedeniyle çıkan olaylar nedeniyle bazı çiftçilerin Mısır desteklemesi

             2010 Yılı Ürünü Dane Mısır Desteği İcmalleri İlçe tarım Müdürlüğünde askıda tutulmasına rağmen, Bismil’de 20 Nisan da YSK vetosu nedeniyle çıkan olaylar nedeniyle bazı çiftçilerin Mısır desteklemesi için, İlçe Tarım Müdürlüğünde askıda kalma süresi içersinde başvuruları yapmayan çiftçilerin başvuruları alınmadı.

             Bismil İlçe Tarım Müdürlüğü, süresi içersinde başvurmayan çiftçilerin dane mısır desteklemeleri için, itirazların değerlendirmeye alınmayacağını ve herhangi bir hak doğurmayacağını bildirilmişti.

            Mağdur olan çiftçiler her defasında Bismil’e gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’e İlçede çıkan karışıklıklar nedeniyle askı süresinde ilçe Tarım Müdürlüğüne başvurmadığını ve mağdur duruma düştüğünü ifade edilmişti.

            Karacık Köyü Muhtarı Ömer Çalın, Bismil’de bazı çiftçilerin zamanında belgelerini ilçe Tarım müdürlüğüne teslim etmediği için desteklemeleri alamadı.  Bir gurup çiftçiyle birlikte durumu Tarım Bakanlığımıza illettik. Sağ olsun Bakanımız ilgilendi. Dedi.

            DESTEKLEMELER İÇİN İLÇE KOMİSYONU TOPLANDI.

            Mağdur durumda olan Çiftçilerin mısır desteklemeleriyle ilgili İlçe Komisyonu toplandı. İlçe komisyonu tarafında alınan karar ile ek icmaller gönderildi.

            İlçedeki Çıkan olaylar nedeniyle süresi içersinde başvurmayan çiftçilerin müracaatı tekrar alındı. Yapılan incelemeler sonucu belgeleri tam olan çiftçilerin Mısır desteklemeleri de ödenmiş oldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler