İlçede emniyet ekipleri tarafından, sürücülerde davranış değişikliğinin oluşması, kural ihlalleri nedeniyle meydana gelen kazaların önlenmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla trafik denetimi yapıldı.

Bismil’de gözaltına alınan 45 kişiden 11'i tutuklandı Bismil’de gözaltına alınan 45 kişiden 11'i tutuklandı

Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce sürdürülen huzur uygulamaları çerçevesinde denetlenen bin 865 aracın 334'üne toplam farklı madde ihlallerinden dolayı toplamda 413 bin 543 lira tutarında trafik cezası uygulandı.

Bismil’de sürdürülen trafik denetlemeleri ilçe trafiğini ciddi şekilde rahatlatırken halk tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

Özelikle İstasyon Caddesi ile ilçenin merkez ve işlek caddelerinde, sokaklarda araç yoğunluğunun olduğu alanlarda uygulama yapan ekipler, cadde ve sokaklarda ring atarak yanlış park ve kendi durakları haricinde indirme bindirme yapan toplu ulaşım araçlarına müdahale ediyor. Gelen ihbarları da değerlendiren ekipler, özellikle toplu taşıma araçlarının duraklarına park eden sürücüleri uyararak araçlarını kaldırmalarını sağlıyor. Uyarılara rağmen araçlarını kaldırmayan sürücülere ise cezai işlem uygulanıyor. (Haber Merkezi)