İstanbul'un birçok ilçesinde yaşayan ve her geçen gün sayıları artan on binlerce Bismilli vatandaş, İstanbul'un her ilçesinde her alanda varlığını hissettirmek istiyor. Bu amaçlar çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Bismil Kültür ve Dayanışma Derneği 26 Kasım Pazar günü İstanbul’un Ataşehir ilçesinde şube ve lokal açılışı gerçekleştirecek.

Diyarbakır Bismil Kültür ve Dayanışma Derneği kurucu ve onursal başkanı Bismilli Gazeteci Yazar Mehmet Sebih Altun konuya dair yaptığı açıklamada, İstanbul gibi büyük şehirlerde Bismillilerin kendilerini göstermesi ve var olduklarını hissettirmesi açısında dernekleşmenin önemli olduğunu vurguladı.

Altun;

“Hem siyaseten hem de STK olarak söz sahibi olmak için sivil toplum kuruluşlarıyla gücünü göstermek gerek. İstanbul 'un hemen her ilçesinde bir Bismilliler derneği olmasını arzu ediyorum. Bu anlamda bizlere ulaşacak her türlü talebi değerlendirmeye ve elimizden gelen desteği sunmaya hazırız. Yeter ki hemşehrilerimiz kendileri ve hemşehrilerimiz için hizmet etmek istesin. Bizim, bize her zaman olduğundan daha da çok ihtiyacımız var.

Bismil artık adını öncelikle ülkemize ardında da tüm dünyaya duyurmak zorunda. Bunun için tüm Bismilli hemşehrilerimiz omuzlarında ki ağırlığı hissetmeli ve bu yükü kaldırabilecek dirayeti göstermelidir.'' İfadelerini kullandı.

Ataşehir’de 26 Kasım günü şube açılışı yapılacak

Diyarbakır Bismil Kültür ve Dayanışma Derneği İstanbul’un Ataşehir ilçesinde 26 Kasım Pazar günü şube açılışı gerçekleştirecek. Aynı zamanda lokal olarak da kullanılacak olan şube Mustafa Kemal Mahallesi 3001. Sokak’ta açılacak. Derneğin Kuruvu ve Onursal Başkanı Mehmet Sebih Altun saat 12.30’da yapılacak açılışa, İstanbul’da yaşayan tüm Bismilli vatandaşları davet etti. (Kamuran Turgay)

Diyarbakır Bismil Kültür ve Dayanışma Derneği yeni şubesini Ataşehir Şubesi