Ekipler, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan operasyonda, ilçede uyuşturucu madde satışı yaptığı belirlenen 2 şüphelinin ikametlerine eş zamanlı baskın düzenledi. Baskınlarda, şüphelilerin evlerinde ve üzerlerinde yapılan aramalarda, 84,51 gram esrar, 0,32 gram metamfetamin, 1 adet tabanca, 1 adet şarjör, 28 adet fişek ve uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen muhtelif miktarda para ve altın ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 2'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bitlis'te uyuşturucu operasyonu

Emniyet Müdürü Yaman, uyuşturucu ile mücadeleye kararlılıkla devam edeceklerini belirterek, "Uyuşturucu madde, toplumumuzun huzurunu ve güvenliğini tehdit eden en önemli sorunlardan biridir. Bu kapsamda, uyuşturucu ticareti yapan ve kullananlara yönelik çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Bu operasyonda ele geçirilen uyuşturucu maddeler, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden büyük bir tehlikeyi ortadan kaldırmıştır" dedi. (İLKHA)