Erdoğan, Nursultan Nazarbayev Uluslararası Havalimanı'nda Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev'e, "Oltu siyahı" renk seçeneğindeki Togg'u takdim etti. İki lider, ardından bir süre boyunca Togg'u inceledi ve sohbet etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, KAZAKİSTAN'DAN TÜRKİYE'YE DÖNÜYOR

Özel uçak "TC-TUR" ile Türkiye'ye dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev ve diğer yetkililer uğurladılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da bulunuyordu.

İKİ LİDER ARASINDA ÖZEL GÖRÜŞME YAPILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile özel bir görüşme gerçekleştirdi.

Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenen Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Devlet Başkanları Konseyi 10. Zirvesi sonrasında gerçekleşen görüşme, Akorda Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda basına kapalı olarak yapıldı. Görüşmeye, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TDT Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da katıldı.