İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde gerçekleşen Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri projesi tamamlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönlendirmesiyle başlatılan bu proje, sadece 1.5 yıl gibi kısa bir sürede tamamlandı ve açılışı bugün gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış töreninde şunları söyledi:

İnancımıza göre, insanlık için faydalı eserler bırakanların amel defterleri ölümden sonra kapanmaz.

Darülaceze, herkesi kucaklayan, din, köken, ırk veya cinsiyet ayrımı yapmayan sembolik bir kurumdur. Burası, sadece insan olduğu için herkese saygı gösteren bir yerdir. Modern kültürün dayattığı "insan, insanın kurdudur" anlayışı yerine burada yüce gönüllülük vardır.

"Sadece Allah'a Kulluk Var"

Biz, tapılmaya değil, sadece Allah'a kulluk etmeye inanıyoruz. Bu noktada finans kuruluşlarımıza teşekkür etmek istiyorum; onlar olmasaydı, bu projeyi tamamlayamazdık. Burası, zemin artı 3 kat olarak adlandırdığımız bir yerdir ve dikey mimari yerine yatay mimariyi benimser. Burada, kendi kültürümüzü yansıtan Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet mirası bulunmaktadır.

"Yaşlılık İmtihanıdır"

Yaşlılık, bir imtihan sürecidir ve nasıl geçireceğimizi bilmiyoruz.

En büyük zenginlik mal veya mülk değil, milletin samimiyeti ve Allah'ın dualarındaki hoşnutluktur.

"Milletimize İyilik Elini Uzattık"

Siyasi kariyerimiz boyunca, her görevde bu anlayışla hareket ettik. Vatandaşlarımıza ayrım yapmadan hizmet götürdük. 81 ilde eserlerimizle iz bıraktık. Milletimize iyilik elini uzattık ve toplumun dezavantajlı kesimlerinden başlayarak herkesin refahını artırmaya çalıştık. Bu çaba, Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri'nde de devam edecek. Bakıma muhtaç olanlara her zaman destek olacağız.

"Netanyahu'nun Zor Günleri Geldi"

Netanyahu, iki bakanını yanına alarak açıklama yaptı ve özellikle Fransa Devlet Başkanı Macron'un açıklamalarından rahatsız oldu. Geçtiğimiz günlerde ne dediğimi hatırlayın! Ey Netanyahu, şu an senin zor günlerin! Şehit olan gençlerin anneleri kefenle baş başa. Bu acıların ahı seni zorlayacak. Netanyahu, gitmek üzere olan bir lider. Mazlumun ahını almak zaman alabilir, ama bu ah ağırlaştıkça senin için zorlaşacak. (İLKHA)

thumbs_b_c_fb573c7306b0312d587b8d5a82d43c38