Valilik konferans salonunda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında, il merkezi ve ilçelerde devam eden yıkım çalışmaları hakkında AFAD ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü yetkililerinden bilgi alan Vali Şıldak, çalışmaların özenle yürütüldüğünü belirtti.

Toplantıda, hak sahiplikleri ve devam eden deprem konutlarının yapım durumu da ele alındı. Vali Şıldak, depremlerin etkilerinin silinmesi için tüm kurumların iş birliği içinde hareket etmesi ve sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini vurguladı. Vali, çalışmaları yakından takip edeceğini ve kaymakamlardan da aynı hassasiyeti göstermelerini talep etti.

Vali Şıldak, çalışmalarda önemli mesafe alındığını belirterek, "Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek için sizlerden fedakarlık bekliyorum. Yapacağınız çalışmalar sonucunda, mağdur vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmiş olmanın huzurunu hep birlikte yaşayacağız. Ben şimdiden hepinize başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

Vali Hasan Şıldak'ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcıları Ahmet Fatih Sungur ve Erinç Demir ile birlikte kaymakamlar ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

sanliurfada-deprem-sonrasi-yurutulen-calismalar-degerlendirildi-c3ad02aa