Bebeklik döneminde geçirdiği ateşli hastalık sonucunda tekerlekli sandalye ile yaşamak zorunda kalan Gökhan Seven, elde ettiği başarılarla paralimpik sporculara örnek olmaya devam ediyor. Türkiye'nin bilek güreşi dalında adını dünyaya duyuran başarılı sporcu, kariyeri boyunca her iki kolda birçok başarı elde etti. 13 dünya, 12 Avrupa ve 2 Asya şampiyonluğu ile çeşitli sıkletlerde zirvede yer alan Seven, Riyad'da gerçekleşen şampiyonada sol kolda Gürcü rakibini ve sağ kolda Kazak rakibini mağlup ederek iki altın madalya kazanma başarısını gösterdi.

Gülendam Sarıbal ise gösterdiği üstün performans sayesinde 80 kilogram kategorisinde dünya 4.'sü oldu. Sarıbal, şampiyonada sırasıyla Gürcü, Rus ve Kazak rakiplerini mağlup ederek finale yükseldi. Finalde ise Brezilyalı rakibine mağlup olarak dünya 4.'sü oldu.

Depsaş Enerji Spor Kulübü Başkanı Mehmet İpek, sporcuların göstermiş olduğu üstün başarı hakkında açıklamalarda bulundu. İpek, "Sporcularımızın elde ettiği bu başarı, azmin ve kararlılığın ne kadar büyük işlere imza atabileceğini bir kez daha gösterdi. Sporcularımızı tebrik ediyor, onların bu başarılarının ülkemize ve camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz" dedi.