"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İmzasıyla Yayımlanan Eğitim Faaliyetlerinde Uygulanacak Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar," Resmi Gazete'de yayımlandı.

İlkha haber ajansının yapmış olduğu habere göre Yapılan düzenleme kapsamında öğrencilerin yeni ders saatleri aşağıda belirtilmiştir;

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitim faaliyetlerinde uygulanacak ders ve ek ders saatlerine ilişkin kararın 7. maddesinin yedinci fıkrasında yer alan ‘her 5 saat ders için 1 saat daha’ ifadesi ‘her 2 saat ders için 1 saat daha’ şeklinde değiştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin ders ve ek ders saatlerine ilişkin kararın 9. maddesinin ikinci fıkrasında yer alan ‘her 5 saat ders için 1 saat daha’ ifadesi ‘her 2 saat ders için 1 saat daha’ şeklinde değiştirildi. Aynı kararın 16. maddesi üçüncü fıkrası da öğretmenleri toplam haftalık ders saatlerinde değişikliğe gidildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ek ders saatlerine ilişkin esaslar hakkında kararda değişiklik yapıldı. Cumhurbaşkanı Kararı ile yürürlüğe konulan Gençlik ve Spor Bakanlığı ek ders saatlerine ilişkin esaslar hakkında kararın 6. maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan ‘Her 5 saat ders için 1 saat daha’ ifadesi ‘her 2 saat ders için 1 saat daha’ şeklinde değiştirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. Ders görevi verilenlere fiilen her 4 saat ders için 1 saat daha hizmetlere destek görevi karşılığında ayrıca ek ders ücreti ödenecek.

ders-saatlerinde-degisiklige-gidildi-a1a898ef