Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi yanındaki alanda düzenlenen etkinlikte, Vali Ali İhsan Su, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, protokol üyeleri ve öğrenciler fidan dikti.

Diyarbakır'da 2 bin 23 yeni fidan dikildi 2

Vali Su, burada yaptığı konuşmada, Diyarbakır'ın orman varlığı olarak Türkiye'de ilk 20'ye giren bir il olduğunu söyledi.

Diyarbakır'da 2 bin 23 yeni fidan dikildi 3

Su, "Cumhurbaşkanımızın talimatları ve genelgeleri doğrultusunda 2019'da, 11 Kasım Milli Ağaçlandır Günü olarak ilan edilmiştir. İnşallah Cumhuriyet'imizin 100. yılında Türkiye yüzyılı vizyonuyla bu hizmetleri daha da geliştirerek devam ettireceğiz. İlimiz genelinde 17 ilçemizde 23 lokasyonda bugün 23 bin fidan dikilecek. Burada da 2 bin 23 fidanı toprakla buluşturmuş olacağız. Yıl boyu, fidan dikme mevsimi boyunca da ilimiz genelinde 500 bin fidanı toprakla buluşturacağız." dedi.

Diyarbakır'da 2 bin 23 yeni fidan dikildi 1

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç da, "Diyarbakır'da 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde 2 bin 23 fidan dikilmesi, ilimizin orman varlığını geliştirmeye yönelik önemli bir adımdır. Bu vesileyle, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Etkinlik, fidan dikiminin ardından sona erdi. (Haber Merkezi)

Diyarbakır'da 2 bin 23 yeni fidan dikildi 4

Diyarbakır'da 2 bin 23 yeni fidan dikildi 5