1977 yılında aile içinde başlayan ve 47 yıldır devam eden kan davası, yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı bir barış yemeğiyle son buldu. Dede Mahallesi'ndeki camide düzenlenen barış yemeğine Dicle Kaymakamı Kadir Yurdagül, Dicle Belediye Başkanı Felat Aygören, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Alp, İlçe Emniyet Amiri Ömür Yılmaz, Dicle İlçe Müftüsü Zeyd Akın, Döğer Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Üstçavuş Oktay Uslu, Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Muhammed Dara Akar, bölgenin ileri gelenleri, Dede Mahalle Muhtarı Zeki Göral, her iki aile fertleri ve birçok vatandaş katıldı.

Diyarbakır’da 47 yıllık kan davası barışla sonuçlandı

Öğle saatlerinde gerçekleşen barış buluşmasında, 47 yıldır süren husumeti barışla sonlandıran Gencer ve Gökçen aile fertleri, salavatlar eşliğinde Kur’an-ı Kerim’in altında bir araya geldi.

Diyarbakır’da 47 yıllık kan davası barışla sonuçlandı 1

Barış yemeğinde, bölgenin önde gelen isimleri tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, dualar okundu. Barış yemeğine katılan yaklaşık 2 bin kişi arasında her iki aile fertleri, birbirleriyle tokalaşarak barıştı. Bu anlamlı buluşmada, 47 yıllık husumeti barışla sonlandıran ailelere ve katılımcılara yemek ikram edildi. (İHA)

Diyarbakır’da 47 yıllık kan davası barışla sonuçlandı 2

Diyarbakır’da 47 yıllık kan davası barışla sonuçlandı 3

Diyarbakır’da 47 yıllık kan davası barışla sonuçlandı 4

Diyarbakır’da 47 yıllık kan davası barışla sonuçlandı 5

Diyarbakır’da 47 yıllık kan davası barışla sonuçlandı 6