Dernek Başkanı Yılmaz Acu, mamaları sağlamak için hayırsever bir işadamından malzeme temin edeceğini açıkladı. Yer temini için Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ali İhsan Su ile görüşen Acu, talebinin en kısa sürede karşılanacağı güvencesini aldığını dile getirdi.

Acu, “Uzun süredir sokak hayvanları için çaba sarf ediyorum. Birçok lokanta, hastane ve hayırseverin katkısıyla sokakta yaşayan hayvanları 8 yıldan beri besliyorum. Ancak bu yardımlar yetersiz kalıyor. Bu nedenle Diyarbakır'da bir yem fabrikası kurma kararı aldım. Bu projede 6 aydır çalışıyorum. Yer temin edildiğinde, fabrika için gerekli olan makineler iş adamı Selçuk Altıntaş tarafından sağlanacak. Bu konuda bize destek olan Altıntaş'a da teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Su'ya talebini ilettiğini belirten Acu, “Bana yardımcı olabileceklerini ifade etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi'ye durumu aktardı ve sokak hayvanları yem fabrikası için yer tahsis edilmesi talimatını verdi. Bu konuda destek olan herkese içten teşekkür ediyorum” diye konuştu.