Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), kaçak tur otobüslerine yönelik denetimlerini sürdürüyor. Son bir yılda 600'e yakın tur otobüsünün denetlendiği belirtiliyor.

Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Sabahattin Genç, kaçak turlardan kaçınılması gerektiğini vurgulayarak, "Huzurlu ve güvenli seyahat için kaçak turlardan kaçınılması gerekiyor. Diyarbakır'da turist yoğunluğumuz son derece iyidir. Özellikle depremden sonra bölgemizde son süreçlerde ciddi anlamda yerli ve yabancı misafirimiz gelmektedir. Hem otellerimizin doluluk oranı hem ören yerlerimiz bunun en büyük göstergesidir" dedi.

Diyarbakır’da denetim 600 araç denetlendi

TÜRSAB Mezopotamya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Serdar Baturay da, kaçak turlara kentte geçit verilmeyeceğini belirterek, "Artan bir tur sayısı olduğundan da kaçak turları da tespit ediyoruz. Müdürlüğümüzle oluşturduğumuz komisyonla beraber kesinlikle Diyarbakır bölgesinde kaçak turlara izin vermeyeceğiz. Buraya gelen misafirlerimiz bölgemizdeki en güncel ve doğru bilgileri almaları için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz" diye konuştu.