İl Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde açılan sergide, 15 okuldan katılan öğretmen ve öğrenciler çalışmalarını tanıttı.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Bulut ve eTwinning İl Koordinatörü Nevzat Can ile diğer yöneticiler, stantları gezerek öğretmenlerden bilgi aldı.

Bulut: "Öğretmenlerin ve öğrencilerimizin istekli olduğunu görüyoruz"

Bulut, yaptığı açıklamada, müdürlük bahçesinde 15 stantta öğretmen ve öğrencilerin bir yılık çalışmalarını sergilediğini söyledi.

Bu tür çalışmaların desteklerinin devam edeceğini kaydeden Bulut, "Öğretmenlerin ve öğrencilerimizin istekli olduğunu görüyoruz. Çalışmalarını ortaya koymak için birbirleriyle mücadele ediyorlar." dedi.

Sergide, eTwinning projesi kapsamında yapılan çeşitli çalışmalar yer aldı. Bu çalışmalar arasında, resim, müzik, şiir, edebiyat, teknoloji, fen bilimleri, sosyal bilgiler gibi alanlarda yapılan çalışmalar yer aldı.

Sergiye katılan öğrenciler, çalışmalarının sergilenmesi için heyecanlı olduklarını dile getirdiler.

eTwinning nedir?

eTwinning, Avrupa Birliği'nin okul eğitimi alanındaki en büyük işbirliği projesidir. Projenin amacı, Avrupa'daki okullar arasında işbirliğini teşvik etmek, öğretmen ve öğrencilerin iletişim kurmasını ve birlikte projeler geliştirmesini sağlamaktır.

eTwinning projesi, Türkiye'de 2005 yılından beri uygulanmaktadır. Projeye Türkiye'den her yıl binlerce öğretmen ve öğrenci katılmaktadır. (Haber Merkezi)