Yenişehir Belediyesi Kadın Maliye Hizmetleri Müdür Vekili Yasemin Ensari, belediye bünyesinde ev hanımlarına yönelik çeşitli kurslar verdiklerini belirterek, "Bu kurslarımız çerçevesinde aşçılık, el sanatları, dikiş nakış ve tekstil atölyeleri gibi farklı alanlarda kurslarımız bulunmakta. Aylık 350 kadına eğitim veriyoruz. Bu kadınlarımıza tekstil fabrikalarında işe yerleştirme yönünde eğitimler veriyoruz. Bu eğitimler sonunda tekstil atölyelerine ya da fabrikalarında işe yerleşmelerini sağlıyoruz. Bu çerçevede şimdiye kadar 260'a yakın ev hanımını tekstil fabrikalarında işe yerleştirdik." dedi.

Kursiyerlerden Leyla Özdemir, evde boş vakit geçiren ev hanımlarına çeşitli kurslara gitmeleri ve ev ekonomisine katkıda bulunmaları için çağrıda bulundu. Özdemir, "Ev hanımları için çok güzel bir ortam. Kendimize evde boş duracağımıza gelip burada evimize destek sağlıyoruz. Çocuğumla beraber yarım gün de olsa geliyorum günümü dolu dolu geçiriyorum. Dışarıda alacağım şeyin maliyetini yarı yarıya düşürüyorum ve evimin mutfağına destek olmuş oluyorum. Evde oturan kadınlarımız evde oturmasını istemiyorum. Gelsinler burada kurslarımız var. Hem el sanatları, dikiş ve aşçılık kursu olsun gelip kendilerini geliştirsinler." ifadelerini kullandı.

Mahide Çelik ise, çocuğunu okula gönderdikten sonra gelip el sanatlarıyla uğraştığını ifade ederek, "Çocuğumu okula gönderdikten sonra buraya gelip arkadaşlarla hem el sanatları hem de zamanımı geçirmek amacıyla el işleriyle uğraşıyorum. Burada artık bir aile olduk. Zaten sabah geliyorum hep birlikte kahvaltı yapıyoruz. Kendi çabalarımızla bir şeyler üretmeye çalışıyoruz. Bize sunulan hizmetlerden çok memnunuz. Ellerinde geldiğince bizlere destek olmaya çalışıyorlar. Bunları kendi çabalarımızla değil onların vermiş olduğu malzemelerle yapıyoruz. Ev hanımlarının evde oturmaktansa böyle kurumlara gelmelerini tavsiye ediyorum." dedi.