İsrail’in Gazze’de sivilleri hedef almasına tepkiler çığ gibi büyüyor. AK Parti Gençlik Kolları tarafından 81 ilde eş zamanlı düzenlenen 'SayStop' sloganıyla Filistin’e destek yürüyüşü, Sur ilçesindeki Dağkapı Meydanından başlayıp Ulu Cami önünde sona erdi.

Diyarbakır’da ‘İsrail'e dur de’ yürüyüşü düzenledi 1

17 ilçe gençlik kolları başkanın da eşlik ettiği yürüyüş sonunda açıklama yapıldı.

Yürüyüş sonunda konuşan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanvekili Abdurrahman Kikizade, İsrail'in tarihe bir kez daha adını kara lekeyle yazdığını belirtti.

Diyarbakır’da ‘İsrail'e dur de’ yürüyüşü düzenledi 2

Kikizade, "İsrail'in Gazze'de masum insanları katletmesine karşı AK Parti Gençlik Kolları olarak 'SayStop' diyoruz. Filistin'de yaşananlar bir insanlık dramı. İsrail, Gazze'de soykırım suçu işliyor. Bizler, bu soykırıma karşı sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz" dedi.

Diyarbakır’da ‘İsrail'e dur de’ yürüyüşü düzenledi 3

Kikizade, yürüyüşe katılanlara teşekkür ederek, "Bugün burada, Gazze'den yükselen acı feryatlara, akan masum kana, dökülen gözyaşlarına seyirci kalmayan AK Parti Gençlik Kolları olarak bir araya geldik. İsrail'in Gazze'de işlediği insanlık suçlarına karşı sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’da ‘İsrail'e dur de’ yürüyüşü düzenledi 4

Kikizade, Gazze'deki acı feryatları, masum can kayıplarını ve gözyaşlarını görmezden gelmeyen ve her fırsatta insan haklarını ve hakikati savunan AK Parti İl Gençlik Kolları olarak 'SayStop' demek için toplandıklarını vurguladı. Filistin'deki uzun süredir devam eden çatışmaların İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarıyla daha da derinleştiğine dikkat çeken Kikizade, İsrail'in insan haklarını hiçe saydığını, savaşlarda yasak olan fosfor bombalarını kullandığını ve insanlık onurunu ayaklar altına aldığını söyledi.

Diyarbakır’da ‘İsrail'e dur de’ yürüyüşü düzenledi 5

Kikizade ayrıca İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Gazze'de soykırım suçu işlediğini ifade ederek, Gazze'nin İsrail tarafından açık hava hapishanesine çevrildiğini ve hastanelerin hala bombalandığını belirtti. Kikizade, uluslararası hukukun çiğnendiğini ve tüm bu vahşetin dünya kamuoyu önünde gerçekleştiğini vurguladı.

Diyarbakır’da ‘İsrail'e dur de’ yürüyüşü düzenledi 6

AK Parti Gençlik Kolları olarak Gazze'deki soykırıma ve zulme karşı 'SayStop' dediklerini ve İsrail'in masum kanına doymayan saldırıları sona erene kadar bu mesajlarını iletmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Yürüyüş, AK Parti Gençlik Kolları üyelerinin "Filistin'e özgürlük", "İsrail'e dur de" sloganları eşliğinde sona erdi.