Denetimlerde, kaldırım ve yollardaki eşyalar, park edilen araçlar kaldırıldı. Çevreyi rahatsız eden seyyar satıcıları uyaran zabıta ekipleri, vatandaşların geçiş güzergahını engelleyen esnafları da kurallara uymak için bilgilendirdi.

Bağlar Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, vatandaşlardan gelen şikayet ve talepler üzerine düzenli olarak gerçekleştirilen denetimlerin artırıldığına dikkat çekildi.

Açıklamada, "Yaya geçişlerini zorlaştıran, ilçemizin estetiğine zarar veren ve görüntü kirliliği oluşturan yol ve kaldırım işgallerine karşı her türlü önlemi almaya devam ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle beraber gerçekleştirdiğimiz ortak çalışmayla esnaflarımıza ve seyyar satıcılara, kurallara uymaları konusunda gerekli uyarılar yapıldı. Amacımız ilçemizde vatandaşlarımızın huzurlu bir yaşam sürmesi için gerekli imkan ve koşulları sağlamaktır. Göreve geldiği günden beri vatandaşlarımıza hizmet için tüm gücüyle mücadele eden Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu'nun talimatıyla bu çalışmalarımız devam edecektir." ifadelerine yer verildi.