Kermes, okul binasında düzenlendi. Öğrenciler, ev ve işyerlerinden getirdikleri pasta, kek ve içecekleri kermeste satışa sundu. Kermesin geliri, Filistin'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Kermes hakkında bilgi veren öğrencilerden Muhammed Mustafa Işık, "Bilindiği üzere 7 Ekim'den itibaren artan işgal rejiminin saldırılarından dolayı Filistinli kardeşlerimiz çok zulüm görmekte, her gün binlerce insan ölmektedir. Başta kadın ve çocuklar olmak üzere Müslüman kardeşlerimiz katledildi. Bu bir savaş değil, katliamdır. Bizlerde Filistinli kardeşlerimizin acısına ortak olmak istedik ve kermes çalışmasında bulunduk. Daha önce de okulumuzda sınıf sınıf gezerek kumbara çalışması yapmış, 10 bin 200 lira kadar para toplamıştık. İşte bu yardımlarla yetinmek istemedik, daha fazla yardımcı olmak istedik." dedi.

Işık, kermesin amacının Filistinli Müslümanların derdine deva olmak olduğunu belirterek, "Kermesimizde elde edeceğimiz parayla bir nebze de olsa kardeşlerimizin derdine deva olmasını diliyoruz. Başta okul hocalarımız ve idarecilerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.