Edebiyat Evi'ni ziyaret eden öğrenciler, ders çalışmanın yanı sıra çeşitli aktivitelerle de güzel zaman geçiriyor. Edebiyat Evi'nde öğrenciler, uzman eğitmenlerden ders destekleri alıyor, kitap okuyor, bilgisayar kullanıyor, oyun oynuyor ve sosyalleşiyor.

Edebiyat Evi'nin öğrencilere sağladığı imkanlardan dolayı memnun olduklarını belirten öğrenciler, "Edebiyat Evi sayesinde derslerimizi daha verimli çalışabiliyoruz. Ayrıca buradaki aktiviteler sayesinde stres atıp rahatlıyoruz" dedi.

Edebiyat Evi'nin önemine değinen Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, "Gençlerimizin en iyi şekilde eğitim almaları için belediye olarak büyük sorumluluk içerisindeyiz. Edebiyat Evi, bu sorumluluk doğrultusunda oluşturduğumuz önemli bir projedir. Edebiyat Evi, öğrencilerimizin ders çalışma ve sosyalleşmelerine katkı sağlıyor. Öğrencilerimizin başarılarına katkıda bulunmaktan dolayı mutluyuz" diye konuştu.

Edebiyat Evi'nde ücretsiz olarak sunulan hizmetler arasında ders desteği, kitap okuma, bilgisayar kullanımı, oyun oynama ve sosyalleşme imkanları yer alıyor. (Haber Merkezi)