Buluşmada, Paris İklim Anlaşması'nın önemine ve dünyada karbon salınımının nasıl azaltılabileceğine vurgu yapıldı. Ozer Group Kurucu Ortağı ve Makine Mühendisi İhsan Özpınar, 5 yıldır Türkiye'de 400'e yakın projeye imza attıklarını belirterek, "Bugün 3. geleneksel sektör buluşmamızı gerçekleştiriyoruz. Çözüm ortağımız DAIKIN ile beraber sektörel buluşmayı gerçekleştirdik. Bölgedeki seçkin iş insanları, mimarlar ve iç mimarlar misafirlerimiz teşrif ettiler. Paris İklim Anlaşmasının üzerinde duruldu ve karbon salınımı ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Bununla ilgili DAIKIN firmamızın ciddi Ar-Ge çalışmaları devam etmektedir. Bu çalışmaları burada bulunan mimarlara ve iş insanlarına anlatmak için bir araya geldik. Ozer Group ve DAIKIN'ın tanıtımını da burada yaptık" dedi.

Özpınar, yurt dışında da yaklaşık 18 proje yaptıklarını dile getirerek, "Bölgedeki en önemli gelişmelerden bir tanesi de lojistik üs. Lojistik üsle alakalı DAIKIN bölgeye yatırım yapabilir. Bununla ilgili ciddi çalışmalar var. Bu 400 projemizin üstüne koya koya seneye 600-700 ve yurt dışındaki proje satma hedefimizi de yüzde 30'lara çıkarmayı düşünüyoruz. Kazakistan, Hırvatistan, Irak, Almanya ve Avusturya'ya da önemli projeler sattık. Dünyanın en büyük iklimlendirme firması çözüm ortağımız DAIKIN ile Türkiye'de ve dünyada daha nitelikli işler ve projeler yapacağımızı belirtmek isterim" ifadelerini kullandı.

DAIKIN VRV Sistemler Satış Müdürü Murat Nazlıay, Diyarbakır'da da büyük projelere imza attıklarını söyledi. Nazlıay, "Bu akşam Diyarbakır'dayız. Çözüm ortağımız Ozer Grup'un düzenlediği Diyarbakır'daki seçkin misafirlerimizi ağırlamak için buradayız. Temelde DAIKIN tarafında mühendislik sistem satışları ve bireysel ürün satışları olarak iki ürün satışı yapıyoruz. Mühendislik sistem satışları noktasında projelendirme ve büyük projeler önem arz ediyor. Diyarbakır'da da büyük projelere DAIKIN olarak imza attık. Bugünden sonra da atacağımız imzalarla ilgili görüşmeler yapmak üzere ve kendimizi tanıtmak üzere buradayız" diye konuştu.

Buluşmada, Ozer Group ve DAIKIN tarafından sunulan ürünler ve hizmetler hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Toplantı, soru-cevap bölümüyle sona erdi.