Tüm spor branşlarına yönelik desteklerini sürdüren Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, bu sefer bilardocu sporcular ile antrenörlere ekipman ve malzeme desteği sağladı. Theory Istaka dibi (radial), Theory zonar şaft (radial), monstar yeşil (uç medium), Theory eldiven, takoz ve tebeşir, eşofman ve formaların dağıtımı gerçekleştirildi.

Kaymakam Beşikci, Diyarbakır'ın bilardo sporundaki özel yerine vurgu yaparak, "Diyarbakır, bilardo sporu açısından özel bir konumda bulunuyor. Dünya Artistik Bilardo Şampiyonu yetiştirmiş bir il olarak, bilardo sporu önemli bir geleneğe sahip. Bu geleneği devam ettiren isimlerden biri de dünya şampiyonumuz Hacı Arap Yaman. Türkiye genelinde 15 bin lisanslı bilardo sporcusu bulunurken, Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü, bu sporcular içinde önemli yeteneklere sahip. Kulübümüzün sporcuları Vedat Yılmaz Türkiye 13’üncüsü, Kenan Tan Türkiye 79’uncusu, Caner Durdu Türkiye 82’ncisi ve Baran Suna Türkiye 270’incisi olarak, Türkiye Bilardo Şampiyonası 2. Ayak Etabını başarıyla tamamlamıştır" şeklinde konuştu.

Beşikci, lisanslı sporculara gönüllü eğitim de verildiğini belirterek, "Kulüp Üçüncü Kademe Antrenörü Baran Suna'nın liderliğinde, 10 ila 55 yaşları arasındaki lisanslı sporculara gönüllü eğitim veriliyor" dedi. (İHA)

AW073921_02