Ahmet Selçuk Maral (21) ve Mehmet Caner Bahçivancı (21) adlı gençler, liseden mezun olduktan sonra YKS'ye hazırlanmak için bir dershaneye kaydoldular. Dershanede tanışıp arkadaş olan bu iki genç, üniversiteye girmeyi başardıklarında, okurken aynı zamanda masraflarını karşılamak için aynı yıl KPSS'ye de hazırlanmaya karar verdiler.

YKS sınavında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan gençler, KPSS sınavlarında da başarılı oldular. Maral 85, Bahçivancı 83 puan aldılar ve bu puanlarla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi temizlik personeli alımına başvurdular.

Liseden mezun olan Diyarbakırlı Ahmet Selçuk Maral ve Mehmet Caner Bahçivancı, YKS'ye hazırlanmak için bir dershaneye kayıt yaptırdı. Aynı dershanede tanışan ve arkadaş olan iki genç, üniversiteyi kazandıklarında okurken aynı zamanda çalışıp masraflarını karşılamak için KPSS'ye de hazırlanmaya başladı.

Diyarbakır'da tıp okuyan iki genç, okudukları fakültenin hastanesine temizlik personeli olarak atandılar 1

YKS'de DÜ Tıp Fakültesini kazanan gençler, KPSS'de ise Maral 85, Bahçivancı 83 puan aldı. Bu puanlarla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin destek personeli alımına başvuran gençler, haziran ayından bu yana fakültenin hastanesinde temizlik personeli olarak görev yapıyor.

Ahmet Selçuk Maral

Ahmet Selçuk Maral: "Hem çalışıyorum hem okuyorum"

DÜ Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Ahmet Selçuk Maral, YKS'ye hazırlanırken aynı zamanda KPSS'ye de hazırlandığını belirterek, "Aileme yük olmamak için iki sınava da çalıştım. Sınavlarda başarılı olunca hem tıp eğitimi görüyorum hem de aynı fakültenin hastanesinde iş buldum. Hem tıp öğrencisi hem de hastanenin temizlik görevlisi olduğum için mutluyum. Hem çalışıyorum hem de okuyorum. Aileme yük olmuyorum. Yarın okulumu bitirdiğimde burada doktor olarak başlayacağım. Mesai arkadaşlarımızla da ağabey kardeş gibiyiz, bizi çok seviyorlar." dedi.

Mehmet Caner Bahçivancı

Mehmet Caner Bahçivancı: "Ailemiz, çevremiz bizimle gurur duyuyor"

Mehmet Caner Bahçivancı da hem okumanın hem de çalışmanın güzel bir duygu olduğunu belirterek, "Ailemiz, çevremiz bu konuda bizimle gurur duyuyor. Yaşadığımız mutluluk kelimelere sığmıyor. Hem kütüphanede çalışıp, aynı kütüphaneyi bizim temizlememiz... Çantamıza sığdırdığımız önlükler hem derslerimizi hem de mesaimizi sağlıyor. Aynı zamanda hastanemizi erken dönemde tanımış oluyoruz." ifadelerini kullandı.

DÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Eşref Araç: "Arkadaşlarımızı takdir ve tebrik ediyoruz"

Diyarbakır'da tıp okuyan iki genç, okudukları fakültenin hastanesine temizlik personeli olarak atandılar 4

DÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Eşref Araç ise öğrencilerin sabah derslere girdiğini, ders sonrası da hastanede temizlik personeli olarak çalıştığını belirtti. Öğrenci ve idari personel olan gençlerin ileride meslektaşları olacağını dile getiren Araç, "Derste hocalarıyım, hastanede idari amirleriyim. Tıp fakültesinde okuyabilmek ve ileride doktor olmak için ailelerine katkı sunabilme açısından işlerini yapmaları hakikatten gurur verici. Arkadaşlarımızı takdir ve tebrik ediyoruz. Ahmet ve Mehmet Caner hem fakültede derslerinde başarılı olan iki öğrencimiz hem de hastanemizin temizliğini emanet ettiğimiz arkadaşlarımız." diye konuştu.

Diyarbakır'da tıp okuyan iki genç, okudukları fakültenin hastanesine temizlik personeli olarak atandılar

Diyarbakır'da tıp okuyan iki genç, okudukları fakültenin hastanesine temizlik personeli olarak atandılar 3

Diyarbakır'da tıp okuyan iki genç, okudukları fakültenin hastanesine temizlik personeli olarak atandılar 2

Diyarbakır’da tıp okuyan 2 genç, okudukları fakülte hastanesine atandılar 3

Diyarbakır’da tıp okuyan 2 genç, okudukları fakülte hastanesine atandılar 6