Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, kentin 17 ilçesindeki grup mahalle yolları ve bağlantılarında alt temel, stabilize, dolgu, menfez çalışması yürütüyor.

Ekipler, vatandaşların seyahat güvenliğini sağlamak ve ulaşım konforunu artırmak için grup mahalle yollarının genişliğini de artırarak asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Ergani ilçesinde, Şengalek-Toytarlası mahalle yolu 1. kat sathi kaplamada 5,2 kilometre, Develi-Doğan grup mahalle yolu 1. kat sathi kaplamada 8,8 kilometre, Alitaş mahalle yolu 1. kat sathi kaplamada 2,2 kilometre ve Kündür mahalle yolu 1. kat sathi kaplamada 4 kilometre tamamlandı.

Çınar ilçesinde, Höyükdibi-Ortataş-Yöndemli-Kuruyazı grup yolu 1. kat asfalt sathi kaplamada 9,3 kilometre, İnanöz ve Çınarır mahalle yolu 1. kat asfalt sathi kaplamada 4 kilometre, Salyazı mahalle yolu 1. kat asfalt sathi kaplamada 2,5 kilometre, Aş, Ortaören, Muratçık Şeyhçoban, Karababa ve Tahir mahalle yolları 1. kat asfalt sathi kaplamada 7,2 kilometre yapıldı.

Çermik ilçesinde ise Kömürcüler-Doğan-Bistan grup mahalle yolu 1. kat sathi kaplama asfalt işlerinde 19,7 kilometre bitirildi.

Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde ulaşımı daha güvenli ve konforlu hale getirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. (Haber Merkezi)