ADEM'de verilen kurslara katılan kadınlar, dikiş-nakış, el sanatları, spor, Kur'an-ı Kerim ve okuma yazma eğitimi alıyor.

Çocuklarını okula bıraktıktan sonra kurslara gelen kadınlar, hem kendilerini geliştiriyor hem de aile ekonomisine katkı sağlıyor.

ADEM Koordinatörü Gülcan Yıldızhan, kurumun 2018 yılında kurulduğunu ve dezavantajlı kadınlara hizmet verdiklerini söyledi.

Yıldızhan, "ADEM'de dikiş-nakış, el sanatları, spor, Kur'an-ı Kerim ve okuma yazma eğitimleri veriyoruz. Ayrıca anneler için 3-6 yaş oyun sınıfları da bulunuyor. Anneler kursa gelirken çocuklarını da oyun sınıfına bırakabiliyorlar. Hem anneler sosyalleşiyor hem de çocuklar. Dikiş kursuna gelen kadınlar kendi kıyafetlerini dikiyor. El sanatları kursuna gelenler ise ürettikleri ürünleri satarak aile ekonomisine katkı sağlıyor" dedi.

Usta öğretici Şengül Toğrul ise, "Çoğunluğu ev hanımı olan kadınlar, kurslara çok memnun. Canları sıkılıyor, evde kalmayıp buraya gelerek terapi gibi oluyor. Öğretiyoruz, yapıyorlar" diye konuştu.

Kursiyer Aysel Yüksel, dikiş kursuna geldiğini belirterek, "Kendimize, torunlarımıza kıyafet dikiyoruz. Ev hanımıyım, öğleden sonra da buraya gelip günümüzü arkadaşlarla, hocalarımızla iyi geçiriyoruz" dedi.

ADEM'deki kurslar, kadınların hem kişisel gelişimine hem de aile ekonomisine katkı sağlıyor. Kurslara katılan kadınlar, hem kendilerini geliştiriyor hem de ürettikleri ürünlerle aile ekonomisine katkıda bulunuyor.