Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuara, 55 ilden 167 firma katılıyor. Fuarda, Diyarbakır'ın coğrafi işaretli 70 ürünü de sergileniyor.

Büyükşehir Belediyesi Esnaf ve Sanatkar İşleri Daire Başkanlığı, fuar kapsamında açtığı stantta, kentin tescilli yöresel yemeklerini tanıtıyor ve katılımcılara ikramlarda bulunuyor.

Fuar kapsamında, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı standında kursiyerlerin hazırladığı el emeği ürünler, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı standında ise Gündüzlü Bakım Merkezi Mola Evleri tanıtılıyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı ise "Uyanış Gençlik" temasıyla açtığı stantta, fuarı ziyaret edenlere bilgi evi, akademi lise, akademi üniversite, konukevi kız öğrenci yurdunda verilen eğitim, sosyal kültürel ve sportif faaliyetler hakkında bilgi veriyor.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, fuarı ziyaret ederek stantları gezdi ve ziyaretçileri ağırladı.

Esnaf ve Sanatkar İşleri Daire Başkanı Ahmet Salduş, fuara yoğun ilginin olduğunu belirterek, "Mutfağın toplumun aynası olduğunu, tabaklarda sadece yemek değil kültürü de sunduklarını ifade eden Salduş, "Hevsel'in bereketli bahçelerinde yetişen sebzelerini lezzetli yemeklere dönüştürüp vatandaşlara sunuyoruz. Her gün burada bin kişilik yemek dağıtıyoruz. Coğrafi işaretli 70 ürünümüzü burada sergiliyoruz. İnsanlar gelip görüyor, ilgiyle izliyor." ifadelerini kullandı.

Salduş, fuara bu yıl 400 bin ziyaretçi beklediklerini sözlerine ekledi.

Fuar, yarın sona erecek.