Çermik Kaymakamı Vahit Yılmaz, Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürü Ahmet Çörtük ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Diyarbakır İl Şube Müdürü Erdal Seven ile bir araya geldi. Görüşmede, şelalelerde yapılacak olan turizm yatırımları değerlendirildi.

Diyarbakır'ın saklı cennetleri turizme kazandırılacak 1

Yılmaz, Yabanardı ve Şeyhandede şelaleleri ile arasındaki vadinin, 9 Aralık 2021 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Yabanardı-Şeyhandede Tabiat Parkı olarak tescillendiğini hatırlattı. Yılmaz, şelalelerde yapılacak olan turizm yatırımlarıyla bölgenin cazibe merkezi haline geleceğini belirterek, "Projeler tamamlandıktan sonra en kısa zamanda çalışmalara başlanacak" dedi.

Diyarbakır'ın saklı cennetleri turizme kazandırılacak 2

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılında tabiat parkı olarak tescil edilen Yabanardı ve Şeyhandede şelaleleri, doğal güzellikleriyle de dikkati çekiyor. Şelaleler, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

Diyarbakır'ın saklı cennetleri turizme kazandırılacak 3

Yapılacak olan turizm yatırımlarıyla şelaleler, daha modern bir görünüme kavuşacak. Ayrıca, şelalelerin çevresindeki alanlar düzenlenerek, ziyaretçiler için daha konforlu bir ortam oluşturulacak.

Diyarbakır'ın saklı cennetleri turizme kazandırılacak 4

Yatırımların tamamlanmasıyla birlikte Yabanardı ve Şeyhandede şelaleleri, Diyarbakır turizminin önemli bir parçası haline gelecek. (Haber Merkezi)

Diyarbakır'ın saklı cennetleri turizme kazandırılacak