Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde, iletişim yoluyla dolandırıcılık faaliyetleri yürüten bir şebekeye yönelik gerçekleştirilen operasyonda, 5 şüpheli gözaltına alındı ve daha sonra tutuklandı.

6 Milyon 260 Bin TL Maddi Zarara Neden Olan Olaylarda 5 Şüpheli Gözaltına Alındı

Elde edilen bilgilere göre, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ve Akçakale İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, 'Atıcılık' yapıldığı tespit edilen bir adrese operasyon düzenledi.

İhlas Haber Ajansı'nın servis ettiği habere göre, yapılan aramalarda, 17 adet cep telefonu, 13 adet sim kart, 23 adet uyuşturucu hap, 4 adet sim kart çerçevesi, dolandırıcılık olaylarında kullanıldığı belirlenen 3 adet adres sorgu programı içeren dizüstü bilgisayar, 1 adet USB flash bellek, ve dolandırıcılık metinleri içeren bir yazı defteri ele geçirildi.

Operasyon sonucunda, 5 şüpheli gözaltına alındı ve işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edildi. Mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Operasyon sonucunda 17 ayrı olay aydınlatılırken, bu olaylarda çok sayıda kişinin toplamda 6 milyon 260 bin TL maddi zarara uğratıldığı tespit edildi.