Gazze'deki Sağlık Bakanlığı'nın açıklamalarına göre, işgalci siyonist saldırılarda 4,412 Filistinli çocuk yaşamını yitirdi. Toplamda ise 2,918 kadın dahil olmak üzere 10,812 kişi şehit oldu.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Adana Koordinatörlüğü, Gazze'ye yönelik saldırılarda yaşamını yitiren Filistinli çocukları anmak amacıyla 5 Ocak Meydanı'nda etkinlik düzenledi.

051afec0-c37c-412f-8596-d018c2a567b5

Etkinliğe HÜDA PAR Adana İl Başkanı Salih Demir, STK temsilcileri, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

'Filistinli çocuklar yaşamını yitirmesin, annelerin kucağında büyüsün' temasıyla bir araya gelen çocuklar, şiirler okudu.

Etkinlik, Abdulaziz Ahmet'in okuduğu Kur'an tilavetiyle başladı.

"Direniş ve diriliş dimdik ayaktadır"

Etkinlikte konuşan HÜDA PAR Adana İl Başkanı Salih Demir, "Filistin'deki direnişin ve dirilişin tüm İslam âlemini canlandırdığını" belirtti. Demir, "Bugün anneler ve yavrular ölmesin, yavrular, bebeklerimiz, çocuklarımız annelerinin kucağında büyüsün temasıyla böyle bir etkinliği gerçekleştiriyoruz. Sahada kalmamız, Gazze'yi, Filistin'i, direnişi, dirilişi hep diri ve canlı tutmamız gerekiyor. Biz bunu yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz; dualarımızla, boykotlarımızla, açıklamalarımızla, oluşturduğunuz bu farkındalık etkinlikleri ile faaliyetlere devam edeceğiz. Direniş, diriliş dimdik ayaktadır." ifadelerini kullandı.

e906887d-40ec-473c-acdf-c1c23f42e08c

"Gazze'ye acil yardım koridoru kurulmalı ve Türkiye bu işe öncülük etmelidir"

Demir, tüm İslam ülkelerine seslenerek, "Filistin'in meşru, siyasi hükümeti ve temsilcisi olan HAMAS'ın Gazze ile ilgili ABD ve siyonistlerin vereceği kararın hiçbir önemi olmadığını" söyledi. Demir, "Gazze'ye acil yardım koridoru kurulmalı ve Türkiye bu işe öncülük etmelidir. Gazze'ye gidecek büyük bir yardım filosu, deniz yoluyla ivedilikle yola çıkarak Gazze'ye ulaşmalı ve dünyadaki bütün vicdan ve insaf ehli kişiler bu filoya davet edilmelidir. Kürecik ve İncirlik üsleri kapatılmalıdır. En azından bu katliamlar devam ettiği sürece faaliyetleri süresiz durdurulmalıdır. Kargo uçaklarıyla ve Türkiye limanlarından gemilerle siyonistlere erzak taşınmasından acilen vazgeçilmelidir. İslam ülkeleri hep beraber siyonistlere ciddi bir ambargo uygulamalıdır. Türkiye vatandaşı olup Filistinli masumları öldürmeye giden katiller çağrılıp yargılanmalı, suçu sabit olanların mal varlığına el konularak vatandaşlıktan çıkarılmalıdır. İşgalci İsrail mallarına yapılan boykota devam edilmelidir. Boykot, hayatımızın bir parçası haline gelip, olmazsa olmaz bir parçası olmalıdır." dedi.

Konuşmanın ardından Adana'da düzenlenen etkinlikte çocuklar, işgalci İsrail'in saldırılarında hayatını kaybeden Filistinli çocuklar için ellerindeki Filistin bayrağının renklerinden oluşan siyah, beyaz, kırmızı ve yeşil balonları gökyüzüne bıraktı. (İLKHA)

5b9ff400-4d4c-460b-81f5-70316389ccfa

3408a7c2-68a0-462b-8b8f-4be407ab2fd6

2a6a158d-8ca5-4a15-9e0b-bf259553af2a