Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi, işgalci siyonistlerin 7 Ekim'den bu yana devam ettirdiği saldırılarına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Ofise göre işgalciler şu ana kadar 1.270 katliam yaptı ve halen bunlardan 1800'ü çocuk olmak üzere 3 bin 750'yi aşkın kişi enkaz altında kayıp.

Şehit sayısı 5 bini çocuk ve 3 bin 300'ü kadın olmak üzere 12 bini aşarken şehitler arasında 200 sağlık personeli, 22 sivil savunma ve 51 gazeteci de bulunuyor.

30 bini aşkın kişinin yaralandığı saldırılarda da bunların yüzde 75'inden fazlasını çocuk ve kadınlar oluşturuyor.

Saldırılarda 95 resmi bina yıkılırken 225 okuldan 65 okul hizmet dışı kaldı. 76 cami tamamen, 165 cami kısmen yıkılırken 3 kilise de hedef alındı.

İşgal saldırganlığı sonucunda 25 hastane ve 52 sağlık merkezi hizmet dışı kaldı, 55 ambulans vurularak tahrip edildi.

Ofis, açıklamanın devamında şu çağrılarda bulundu:

"israil işgali, sağlık sektörünü tamamen ortadan kaldırmayı, 2.4 milyon insanın sağlık hizmetinden mahrum bırakılmasını amaçladığı için, bu hastanelere tıbbi yardım, erzak ve yakıt getirilmesi için Refah Sınır Kapısı'nın açılmasını tekrar talep ediyoruz.

Gazze Şeridi'nde iletişim ve internet bağlantısını kesme suçu devam ediyor. Bu kapsamda iletişim ve internet bağlantısını kesmenin ciddi sonuçları ve korkunç sonuçları hakkındaki uyarılarımızı yeniliyoruz." (İLKHA)