Gazze'deki sivillere yönelik gerçekleştirilen katliamlara karşı dünya genelinde ve Türkiye'den gelen tepkiler artarak devam ediyor.

Türkiye'de, halk bu soykırımı protesto etmek amacıyla İsrail menşeili ürünleri ve onları destekleyen ülkelerin ürünlerini boykot etmeye başladı. Bu boykot çağrılarına kamu kuruluşlarından da destek veriliyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden boykot açıklaması Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden boykot açıklaması

İsrail’in, Filistin’e yönelik yaklaşık 1 aydır devam eden bombardımanı nedeniyle Türkiye ve dünyanın birçok yerinde yaşanan insanlık tepkiler ve boykot çağrıları yükselmeye devam ediyor. Gaziantep, Şanlıurfa, Kayseri, Erzurum, Bursa, Sivas, Sakarya, Trabzon, Ordu gibi illerin büyükşehir belediyeleri dahil şu ana kadar toplam 26 belediye İsrail menşeili malları resmi olarak boykot etme kararı aldı.

Büyükşehir Belediyesi’nden o iddialara yalanlama Büyükşehir Belediyesi’nden o iddialara yalanlama

Gözler Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne çevrildi

Aralarında birçok büyükşehirin bulunduğu en az 26 belediye şu ana kadar İsrail menşeili malların satışını kendi sosyal tesislerinde yasakladı. Diyarbakır’da gözler başta Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olmak üzere merkez ve ilçe belediyelerine çevrildi. Halk, Diyarbakır’daki belediyelerin de boykota katılmasını ve İsrail menşeiili malların satışının Diyarbakır’da başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm belediyelerin sosyal tesislerinden kaldırılmasını istiyor.