Törende konuşan Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu, 2024 yılında daha yüksek performans beklediklerini belirtti.

Güneydoğu Anadolu'dan İhracatın Yıldızları: GAİB Ödül Töreni

2022 verileri baz alınarak gerçekleştirilen ödül töreni, Nurdağı'da yağış nedeniyle kayganlaşan yolda yaşanan kaza sonrasında Güneydoğulu ihracatçıları bir araya getirdi. Gecede, dünya sofralarına Anadolu'nun bereketli topraklarından çıkan lezzetli ürünleri ihraç eden 31 firma, ödüllerini alarak büyük takdir topladı.

İhlas Haber Ajansı'nın servis ettiği habere göre, törene Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep Milletvekilleri Abdulhamit Gül, Derya Bakbak ve diğer birçok önemli ismin katılımıyla renk kattı. GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci, birlik başkanları Zeynal Abidin Kaplan, Mehmet Çıkmaz ve Celal Kadooğlu'nun ödülleri takdim ettiği gece, sektördeki başarılı ihracatçılara verdikleri katkıları kutlama amacını taşıdı.

"Sektörümüz her geçen gün ihracatını artırıyor"

Celal Kadooğlu, ödül töreni sonrasında yaptığı açıklamada, "Sektörümüz her geçen gün ihracatını arttırarak ülke ekonomisine önemli katkılar sağlıyor. Bugün düzenlenen törende 31 firmamız ödül alarak bizleri gururlandırdı. Birliğimiz, GAİB bünyesinde ve TİM'e bağlı diğer birlikler arasında liderliğini sürdürüyor. 2024 yılında da kesintisiz ihracat için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Ayrıca, Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, 2023 yılının Ocak-Ekim döneminde 3 milyar 75 milyon 163 bin dolarlık ihracat gerçekleştirerek bölgesinin en fazla ihracat yapan birliği unvanını korudu. Başkan Celal Kadooğlu, 2024 yılında uzak doğu pazarlarına yönelik projelerle daha da büyüyeceklerini vurgulayarak, başarı elde etmenin ekip çalışmasıyla mümkün olduğunu belirtti.